Letos na podzim se vrátíme do kouzelnického světa Harry Pottera, přesněji o nějakých sedmdesát let před události spojené s mladým čarodějem. Řeč je o filmu Fantastická zvířata a kde je najít, ke kterému byl letošním Comic-Conu představen nový trailer, události se navíc zúčastnila početná herecká sestava tohoto snímku. Jmenovitě Eddie Redmayne, Ezra Miller, Colin Farrell, Katherine Waterston, Dan Fogler, Alison Sudol a režisér David Yates.

Děj filmu se odehrává v roce 1926, kdy hlavní postava, spisovatel a čaroděj Mlok Scamander (Eddie Redmayne), budoucí autor čarodějné knihy Fantastická zvířata a kde je najít, přijíždí do New Yorku na čarodějný kongres.

Scénář k filmu napsala sama J. K. Rowling, jedná se o její scénáristický debut. Premiéra snímku je stanovena na 17. listopadu 2016.

Pro režiséra Davida Yatese se jedná o pátý film ze slavného kouzelnického světa. Již teď je hotov scénář i k pokračování filmu a J. K. Rowlingová aktuálně usilovně pracuje na třetím dobrodružství, které studio Warner Bros. oznámilo před pár lety. Nyní je ovšem důležité uvést na plátna kin první díl plánované trilogie v co nejlepší kvalitě. Hlavně aby se mu dařilo na pokladnách kin. Snímek má být jemnější a daleko odlehčenější než závěrečné kapitoly Harryho Pottera.

Oficiální synopse: Excentrický magizoolog Mlok Scamander (Eddie Redmayne) přichází z blíže nespecifikovaných důvodů do New Yorku, spolu se svým spolehlivým a značně zašlým kufříkem. Kufřík je jedním z těch kouzelnických zařízení, která jsou mnohem, mnohem větší uvnitř než zvenčí a můžeme v něm najít rozsáhlé příbytky pro ohrožené magické druhy, které Mlok posbíral na svých cestách kolem světa. V New Yorku zjišťuje, že američtí čarodějové se bojácně skrývají před mudly a odhalení se všichni bojí daleko víc, než v Británii. Fantastická zvířata jsou příběhem o tom, co se stane, když jedinečně nadaný anglický kouzelník přicestuje do čarodějo-fóbní Ameriky a řada jeho tvorů (včetně několika docela nebezpečných), se dostane z kufříku.

Níže najdete nový plakát k filmu a také video z panelu na Comic-Conu.

13754287_1147053258686498_3952727475359529058_n

Zdroj: youtube.com / comingsoon.net