Hilary Westfieldová, pirátka zvaná Postrach Jižních teritorií, se vydává hledat čarodějku ze Severních teritorií, která byla unesena skupinou, jež si říká Vzbouřenci. Navíc její přátelé jsou obviňováni z toho, že oni sami čarodějku unesli. A aby toho nebylo málo, tak jí prezident Téměř ctihodné ligy pirátů, Černozub, nábádá, aby se za čarodějkou nevydávala a radši ať porazí velkého padoucha nebo skolí mořskou příšeru. Přesto neuposlechne, vezme svou posádku a jdou čarodějku hledat.

„Postrach Jižních teritorií se vydává za dalším dobrodružstvím.“

1130Knížku napsala autorka Caroline Carlsonová, která je původem z Ameriky. Píše hlavně knížky pro děti a na literární scénu vstoupila prvním dílem Téměř ctihodné ligy pirátů: Poklad Čarodějky ze severu. Postrach jižních teritorií je její druhý díl a třetí kniha vyšla v Americe na podzim 2015, a tak by se měl za chvíli objevit i u nás. Se svým manželem žije v Pittsburgu.

Stejně jako v minulé knize se i v Postrachu jižních teritorií vyskytuje několik ilustrací, které se nachází na začátku každé kapitoly a tak máme trochu představu, o čem bude následující text pojednávat. Dále se taky kresby objevují u dopisů a tak si vyvodíme, kdo jej napsal. Ilustrace jsou zase spíše pro děti, ale příjemně doprovází celou knihu. Upřímně si už tuto sérii nedokážu bez nich ani představit.

Postavy jako pirátka Hilary a mluvící chrlič se mi samozřejmě líbily, ale nad kým jsem se opravdu bavila, byl pirát Jack Dělová koule. Ten totiž velmi rád vaří a popisovali jej v zástěře. Dokážete si představit piráta o jedné dřevěné noze v růžové zástěře a s tácem plných voňavých koláčků? Já taky ne, ale tady se představa našla a moje fantazie zafungovala na sto procent.

Kniha se mi líbila, a abych pravdu řekla, tak dokonce více než první díl, který mi tak rychle neubíhal. Zápletka byla taky lepší a padouchů je tady o mnoho víc. Prostě tento příběh má to, co má mít. Knížka je spíš pro děti, ale ani starší čtenáře neurazí, jelikož je tady spousta úsměvných momentů a je to taky dobrý tip na četbu před spaním. Mně osobně se to moc líbilo a doporučuji.

Vydal: Host, 2015
Autor: Caroline Carlsonová
ISBN: 9788074915444
Počet stran: 280