První díl Pacific Rimu, který natočil Guillermo del Toro, neměl takový finanční úspěch, jaký by studio očekávalo. Snímek uspěl zejména v Číně a tak nebylo jasné, jestli se dočkáme pokračování. Nakonec projekt sice dostal zelenou, ale bohužel se již musí obejít bez režiséra prvního filmu, který u pokračování bude plnit roli producenta. Internetem kolovaly různé neoficiální informace, například že filmu bychom se měli dočkat na podzim roku 2017. Vše je ale nakonec jinak, Pacific Rim 2 dostal oficiálně datum premiéry a bylo stanoveno na 23. 2. 2018.

O ději zatím není nic známo. Filmu se nově ujme Steven S. DeKnight (seriálový Daredevil), scénář píše Derek Connolly (Jurský svět). Ve filmu se objeví John Boyega (Star Wars VII), který by si měl zahrát syna postavy, kterou v úvodním filmu ztvárnil Idris Elba.

Nově je s projektem také spojován syn Clinta Eastwooda, Scott Eastwood.  Ten se v budoucnu objeví třeba ve Fast 8 a letos v srpnu v Suicide Squad. Jednání probíhají a uvidíme časem, jestli se Scott dostane na palubu Jaegera.

Zdroj: hollywoodreporter.com