Nacházíme se v Londýně roku 1862. Průmyslová revoluce je v plném proudu a ve městě se staví první podzemní dráha. Když je na stavbě objevena mrtvola, znamená to začátek nejnovější smrtící kapitoly ve staletí dlouhé bitvě mezi asasíny a templáři.

„Před nelítostnou válkou mezi asasíny a templáři není úniku!“

Temnými tajemstvími obestřený asasín pracuje hluboko v utajení, aby ukončil nadvládu templářů nad hlavním městem. Bratrstvo ho brzy pozná jako Henryho Greena, učitele Jacoba a Evie Fryeových. Prozatím je však znám pouze jako Duch…

Autorem série Assasin´s creed je spisovatel Anton Gill, čtenářům spíše známý pseudonymem Oliver Bowden. Mimo jiné používá další dva pseudonymy – Antony Cutler a Ray Evans. Gill se narodil v německému otci a anglické matce v Ilfordu v Essexu, avšak vyrůstal v Londýně. Vystudoval Chigwell School Clare College v Camridge, pracoval jako herec a režisér v divadle, byl producentem v BBC a tak dále. Nyní se věnuje profesi spisovatele na plný úvazek. Píše beletrii, literaturu faktu i biografie.

big_podsveti-NjD-275373Podsvětí je již osmou knihou v sérii Assasin’s creed. Celkově je dle mého názoru příběh velmi čtivý a poutavý. Je hojný na akční scény, což jistě mnozí čtenáři ocení a nechybí ani zápletky, které vás donutí více se do příběhu zakousnout.

Celý příběh je situován do Londýna v polovině 19. století – ve století páry. Což, alespoň tedy pro mě, jakožto fanynce románů, odehrávajících se právě v těchto letech, připadá velmi působivé a přitažlivé. Jedná se o tzv. steampunkovou literaturu (Leviathan, Zlatý kompas atd.).

Snad jedinou výtkou, kterou ke knize mám, je malý prostor pro postavy. Dle mého názoru se mohl autor o trochu více věnovat například Jacobu Freyi, asasínovi. Kniha nemá velký rozsah, takže kdyby se roztáhla o pár stránek navíc, určitě by se tím nic nepokazilo. Avšak nechci zacházet příliš do detailů, abych zbytečně nevyzrazovala děj. Každopádně to vše je jen záležitost osobního vkusu, některým čtenářům bude jistě vyhovovat i opak.

„Ethan však byl jiný. Nejenže byl vycvičený v umění kontrašpionáže – a podepřít si bradu dominantní rukou byl dobrý způsob, jak oklamat potencionálního nepřítele – ale navíc mu činilo zvrácené potěšení pokoušet osud.“

Pod pojmem Assasin’s creed si mnozí z vás jistě vybaví i herní sérii, nesoucí stejný titul. K dispozici je již devět hlavních her – poslední nese název Assasin’s creed: Syndicate. Ústředním tématem, stejně jako v knize, je nekončící boj mezi asasína templáři.

Pokud se vám Podsvětí zalíbí, doporučuji přečíst si i předchozí díly Renesance, Bratrstvo, Tajná křížová výprava, Odhalení, Opuštěný, Černá vlajka, Jednota). Stojí totiž za to!

 

Vydal: FANTOM Print

Autor: Oliver Bowden

Překlad: Kateřina Niklová

ISBN: 978-80-7398-345-1

EAN: 9788073983451

Počet stran: 285

Komentáře

komentářů