Hra o trůny se v poslední době stala opravdovým fenoménem a jen málokdy narazíte na člověka, který se s ní dosud nesetkal. Tuto popularitu reflektují i herní designéři, takže her na motivy Martinovy ságy přibývá jako much. Tím nejnovějším kouskem, který má potenciál obohatit v dohledné době naše sbírky, je The Iron Throne.

Nejžádanější a zároveň nejméně pohodlné křeslo ve světě písní ledu a ohně nabídne své studené posezení třem až pěti hráčům, kteří se utkají v souboji o nejmocnější rod Západozemí. Hra vychází ze systému deskové hry Cosmic Encounter. Čeká nás tak spousta blafování, diplomacie, tajných informací a rychle se rodících i umírajících aliancí.

it1Grafická stránka hry využívá seriálové předlohy, takže se fanoušci televizní show můžou těšit na karty a další herní prvky s obličeji Petera Dinklagea, Seana Beana a dalších známých herců. Přesné datum vydání hry není zatím známo. Lokalizované hry od Fantasy Flight Games pro české hráče tradičně přináší vydavatelství Blackfire a tak je reálné předpokládat, že ani u této hry by tomu nebylo jinak. České zastoupení Blackfire nám sdělilo, že o hře uvažují, ale konečné rozhodnutí ještě nepadlo. Každopádně vás budeme informovat jakmile budeme vědět, že se čeští příznivci západozemních intrik mohou začít těšit na lokalizované vydání připravované hry.

Podrobnější informace najdete na stránce Fantasy Flight Games.

it3 it4