Frostwolfové byli s duchy a elementy vždy zadobře. Za projevený respekt a pokoru jim duchové na oplátku pomáhali přežít v nehostinném a nevlídném pohoří Zmrzlého ohně. Jednoho dne navštíví klan tajemný ork Gul‘dan a pod mírovou záštitou předloží poselství, z něhož mrazí až do morku kostí –  Draenor pomalu umírá a záchranou může být jedině sjednocení klanů a odchod do jiného světa. Avšak Frostwolfové odmítají opustit svůj způsob života a tradice. Krátce po Gul‘danově odchodu však ztrácí náčelníka. Na jeho místo musí nastoupit jeho syn Durotan. Frostwolfy postihuje jedna rána za druhou, ze světa se pomalu vytrácí život a ani šaman Drek‘thar není schopen vysvětlit proč.

Christie Golden se narodila v Georgii, krátce pobývala v Michiganu a nyní žije v Tennessee. Napsala přes čtyřicet románů v žánru sci-fi, fantasy a horor a je držitelkou mnoha ocenění. Její projekty zahrnují více než tucet knih ze Star Treku, knihy pro herního giganta Blizzard a jeho World of Warcraft a Starcraft a tři knihy v devítidílné sérii Fate of Jedi ze světa Star Wars.

„Byl to jeho první lov – poprvé použil zbraň na živou bytost s úmyslem ji zabít – a krev dokazovala, že oštěp svůj cíl našel.“

Jak již napovídá obálka knihy, Durotan je oficiální prequel filmu Warcraft: První střet. Celý příběh končí právě ve chvíli, kdy začíná film.

big_durotan-Wpe-288212Celkově je román velmi čtivý a jen těžko se od něj odtrhnete. Sama jsem jej zvládla na jeden zátah. Je zkrátka působivý od začátku až do konce. Hojnost bojových scén doplňuje kapka romantiky a moře napětí.

Dle mého názoru je velkým pozitivem to, že nejen hlavní protagonista Durotan, podle kterého je kniha pojmenována, ale i ostatní postavy mají dostatek prostoru na jejich vlastní příběhy. Avšak nemějte obavy, kniha není dlouhá. Nemusíte se prokousávat zdlouhavými scénami a dialogy, děj ubíhá docela svižně. Zkrátka nemám co vytknout.

Ráda bych také doporučila čtenářům, aby si Durotana  přečetli dříve, než zhlédnou film. Děje na sebe totiž krásně navazují. Navíc mě První střet stejně jako Durotan velmi zaujal.

Mnohým se také při pojmu Warcraft vybaví stejnojmenná počítačová hra. Hodně z nás jistě strávilo nějakou tu hodinku hraním této strategické hry, takže fanouškům snad ani nemusím připomínat, aby si knihu přečetli.

Durotan nám ukázal však jen polovinu celého příběhu. Docela by mě zajímala situace ve světě lidí, elfů a trpaslíků před příchodem hordy. V podání Christie Golden by byl příběh jistě stejně poutavý jako ostatní knihy. Avšak tohoto zpracování se nejspíše nedočkáme.

Pokud se vám tento román opravdu zalíbí, doporučuji si přečíst i jiné knihy autorky, jistě nebudete zklamáni.

Vydal: FANTOM Print; 2016

Autor: Christie Golden

Překlad: Jakub Mařík

ISBN: 978-80-7398-348-2

EAN: 9788073983482

Počet stran: 332