battle-for-nethervein2Fanoušků her žánru moba – tedy DotA, League of Legends a dalších – jsou na světě miliony. Bylo jen otázkou času, než bude podobný koncept zpracován v deskoherní podobě. Jsme moc hrdí, že se tak stalo v české kotlině. Novinku zvanou Battle for Nethervein představuje společnost From the Void, konkrétně český designér Honza Vaněček (autor úspěšných Shuffle Heroes) ve spolupráci s Vladimírem Holým.

V temném steampunkovém světe lovecraftovských vizí a nestvůr proti sobě bojují dvě frakce – nenasytný Syndikát a z moře vzešlý Roj. Každý z až šesti hráčů se chopí role hrdiny, jež se vrhne do víru války. Hrdinové mají řadu možností – můžou prorážet obranu a ničit budovy soupeře, dát si férovku s jeho hrdiny či prohledávat mapu ve snaze splnit úkoly či najít něco užitečného do budoucna. Každý hrdina se také postupem času zlepšuje a získává nové schopnosti.

Hraje se na tahy, přičemž každý má tři fáze – pohyb (tajně, takže ostatní hráči nevědí, kam míříte), střetnutí, kdy získáváte výhody z vaší lokace a rvete se s nepřáteli a nakonec přeskupení, kdy si vaši hrdinové pofoukají rány a připraví se na další kolo. Jedna partie by měla trvat asi 90 minut.

Ve hře se dočkáme krásného plánu, karet i pěkně zpracovaných figurek. Kampaň na Kickstarteru právě začala a do jejího konce zbývá ještě 29 dní. Pokud chcete Honzovi pomoct či si jen koupit nový kousek do vaší sbírky, můžete tak učinit na webu Kickstarter.