Nakladatelství FANTOM Print vydává třetí díl svižné urban fantasy série InCryptid:

 

„MĚSTEM OBCHÁZÍ DĚSIVÝ NETVOR,

KTERÝ VRAŽDÍ POHLEDEM…“

 

… zatímco hlavní hrdina románu upírá svůj pohled do hlavně pistole!

ragnarok-za-polovic_thumbRodina Priceových se tradičně věnuje ochraně kryptidů a skrývá se před strašákem jménem Úmluva svatého Jiří. Zatímco Verity vedle kryptozoologie holduje také společenskému tanci, její bratr Alexander je zoologem každým coulem.

Momentálně pobývá u prarodičů – dědečka-revenanta a babičky, telepatické kukačky – v Ohiu. Oficiálně zde hostuje ve West Columbus Zoo v pavilonu plazů, neoficiálně ale dohlíží na tajný chov bazilišků. Pomáhá mu kolegyně Dee, která si nosí sbírku hadů přímo pod parukou a pečlivě tají informaci, kde pobývá zbytek její gorgoní komunity.

Alex rozhodně neplánoval pár věcí: že se zamiluje do půvabné Australanky jménem Shelby, která umí zkrotit i tygra a jednoho dne se zřejmě bude muset vrátit do Austrálie, a také že se v zoo objeví částečně zkamenělá mrtvola.

Městem obchází nebezpečí, které vraždí pohledem a působí svým obětem pomalá muka.

Najednou nikdo nevěří nikomu. Největší překvapení však na Alexe teprve čeká. Připraví mu ho přítelkyně Shelby a Alex při pohledu do hlavně pistole zjišťuje, že nejslabším místem jejich vztahu nebude Shelbyina vzdálená domovina.

Američanka Seanan McGuire ve třetím díle série InCryptid opět mistrovským způsobem splétá drsné scény s černým humorem a žánr urban fantasy obohacuje o trochu nekonvenční úhel pohledu. Román Ragnarok za polovic, který vydalo – stejně jako předchozí dva svazky – nakladatelství FANTOM Print (www.fantomprint.cz), je opět, co se zábavnosti týče, sázkou na jistotu!

Anotace:

Když Alex Price souhlasil, že se vypraví do Ohia, aby dohlížel na chovný program bazilišků a pomohl své sestřenici-telepatce při zotavování, nečekal, že kolem toho bude tolik mrtvých. V zoo, kde Alex pracuje, se však objevují mrtvoly a jeho přítelkyně – Shelby Tannerová, australská zooložka se zálibou ve velkých kočkovitých šelmách – začíná být nedůvěřivá.
A co hůř; všechna těla byla částečně proměněna v kámen…
Třetí kniha série InCryptid přivede čtenáře na nová místa a seznámí ho s novým členem rodiny, přičemž se Alex snaží ustát náročnou pozici mezi běžným životem, prací a touhou nenechat se proměnit v zahradní sochu. Na scéně se objevují staří i noví přátelé a nebezpečí číhá na každém rohu.

Info o knize:

Autor: Seanan McGuire

Originální název: Half-Off Ragnarok

Formát: brož., 145×205 mm

Počet stran: 256 stran

Cena: 259 Kč

Nakladatel: FANTOM Print (www.fantomprint.cz)

ISBN: 978-80-7398-350-5

 

O autorce:

Seanan McGuire

Seanan McGuire se narodila v Kalifornii, je autorkou urban fantasy sérií October Daye a InCryptid a několika samostatných knih. Zároveň píše pod pseudonymem Mira Grant, skládá vlastní hudbu a kreslí. Ve volném čase se věnuje procházkám, sledování filmů a psaní blogu. Žije na farmě v severní Kalifornii, kterou sdílí se svými kočkami Alicí a Thomasem, děsivou sbírkou panenek a hororových filmů. V roce 2010 získala cenu Johna W. Campbella za nejlepšího nového autora a její novela Feed (publikovaná pod pseudonymem Mira Grant) byla zařazena do žebříčku nejlepších knih roku 2010 podle Publishers Weekly.

 

Série INCRYPTID:

 big_armageddon-ve-sleve-25081827721270ragnarok-za-polovic_thumb

Série InCryptid je plná bytostí, které by člověk v temné uličce potkal jen nerad, a vedle řízného a mnohdy černého humoru servíruje i okamžiky, při kterých leckomu pořádně zatrne. Skrze jednu potrhlou a tvrdě pronásledovanou rodinu tak čtenář může potkat jak mluvící inteligentní myšky,

tak smrtící predátory, z nichž jen někteří vraždí pouze kvůli potravě.

Ukázka z knihy

1 2 3 4 56