První spin-off k sérii Star Wars jde do kin letos v zimě a nese název Rogue One: Star Wars Story. První teaser vzbudil velké nadšení. Vypadá to jinak než jsme u hraných Star Wars zvyklí, ale přesto se zdá, že si snímek zachová styl Star Wars, jen je to trochu více špinavé. Jako u každého většího filmu, tak i u Rogue One dojde na přetáčky, aby se film doladil do finální podoby. Ty byly oznámeny dokonce před první klapkou filmu. Původně byly plánovány na jaro, ale nakonec rozhodl režisér snímku Gareth Edwards, že se bude dotáčet v červenci.

Dotáčky budou trvat po dobu 4-5 týdnů a budou se jen ladit jednotlivé scény. Oficiálně samozřejmě nebylo detailněji potvrzeno o jaké dotáčky půjde, ale rozhodně se nebude jednat o přetáčení 40 % filmu jak uváděla řada více či méně bulvárních webů. Rozhodně by se tím nestihla ani samotná premiéra filmu.

Je sice možné, že šéfové studia nejsou spokojeni s některými pasážemi filmu, ale že by se jednalo o celé scény nebo třeba celou poslední třetinu filmu, o tom tady nemůže být řeč. Půjde tedy s velkou pravděpodobností o klasické úpravy, které probíhají u velkofilmů a pomáhají dotvářet obraz filmu do podoby, která potom jde do kin. Přetáčky by měly být hotové někdy v srpnu, poté dojde k přidání hudebního doprovodu a doladění triků do premiéry. Tvůrci tohoto spin-offu k tomu mají tedy o něco více času, než autoři sedmého dílu klasických Star Wars.

15. prosince uvidíme, jak se konečný střih filmu povedl a jestli obavy byly oprávněné.

Zdroj: ew.com