LCG (living card games, karetní hry založené na neustálém vydávání rozšíření), se v Česku pomalu, ale jistě začínají stávat fenoménem. Z českých distributorů se na ně specializuje firma ADC Blackfire, která k radosti všech hráčů i sběratelů nedávno oznámila dvě velké novinky.

lcg_lotrgot4Ta první potěší fandy turnajové karetky Hra o trůny, jejíž recenzi jsme vám nabídli zde. Hra o trůny má za sebou úspěšný průnik na český trh, což dokládají vydaná rozšíření, konkrétně cyklus Západozemí a starkovsky orientovaní Vlci severu. Nově vystrčí drápy také větší šelmy, a to Lannisteři v rozšíření Lvi Casterlyovy skály.

lcg_lotrgot3Na co se můžeme těšit? Samozřejmě na spoustu Lannisterů! Tyrion Lannister se otrkal a je nyní schopný směle vkročit do každé výzvy, navíc bude spolupracovat s horskými klany, které jej poslouchaly i v knize či seriálu. Cersei Lannister dovede své intriky do dokonalosti a nahrává žetony moci pokaždé, když některý soupeř přijde o karty z ruky. Také mají přijít nové verze Tywina a Jaimeho. Ale to není všechno. Aby mohl Lannister splatit své dluhy, využije Lannisterskou pokladnici, jež mu umožní zbylé zlaťáky během zdanění ulít na černé konto a pak jich využívat. Další zdroje pak vytěží lokace Zlatý zub.

Neobohatí se ale jen už tak dost bohatí Lannisteři. Ser Barristan Selmy sice stárne, ale pořád má ještě Targaryenům co nabídnout. Očekáván je i Victarion Greyjoy (kde je sakra v seriálu, co?) a další karty. Rozšíření by mělo vyjít někdy ve 3. čtvrtletí 2016.

lcg_lotrgot7lcg_lotrgot6Pokud místo prolévání krve vašich kamarádů preferujete pořádnou týmovou spolupráci, máme pro vás dobrou zprávu – populární Pán prstenů je zpátky! I když se dlouho nevědělo, zda v češtině ještě nějaké rozšíření vyjde, s červnem se ledy prolomily a čeká nás rozšíření Heirs of Númenor (tedy Dědici Númenoru). Těšit se tak můžeme na zbrusu nového Boromira i na záludné zlo, které tentokrát skutečně nekouká na korunu a do války vytáhlo ve velkém stylu s beranidlem či s olifanty. Rozšíření přijde pravděpodobně na začátku podzimu.