23. 6. Independence Day – Resurgence (2016)

Věděli jsme, že se jednou vrátí. Obyvatelé Země proto použili všechny možnosti k případné další obraně. Bude to stačit? Dokázala se Země poučit? To se dozvíme již za pár dní, kdy Roland Emmerich posílá do kin pokračování snímku, který před dvaceti lety slavil úspěch a přinesl nový druh celosvětové katastrofy.

Ve snímku se objevují staří známí z prvního filmu, jmenovitě Jeff Goldblum nebo Bill Pullman, nově se k nim přidávají Maika Monroe, Joey KingLiam Hemsworth.

7. 7. The Legend of Tarzan (2016)

Již mnoho let uplynulo od doby, kdy Tarzan (Alexander Skarsgård) zaměnil život v africké džungli za život bohatého Johna Claytona III, Lorda Greystoka, po boku své milované manželky Jane (Margot Robbie). Nyní je vyslán zpět do Konga jako obchodní emisar parlamentu, aniž by tušil, že má sehrát roli pěšáka ve smrtelně nebezpečné hře plné chamtivosti a pomsty belgického kapitána Leona Roma (Christoph Waltz). Ale lidé stojící za vražedným spiknutím vůbec netuší, s kým mají tu čest.

Příběh o Tarzanovi znovu ožívá a láká do kin nejen perfektní poslední upoutávkou, ale hlavně famózním obsazením: mimo výše jmenované (Skarsgård, Robbie, Waltz) jsou tu Samuel L. Jackson a Djimon Hounsou. Kampaň je bohužel trochu slabší, studio filmu asi příliš nevěří, ale doufejme, že na nás v kině čeká precizní dobrodružství, podobné, jakým byla Kniha džunglí.

4. 8. Suicide Squad (2016)

Tajná vládní agentura A.R.G.U.S., kterou vede Amanda Waller (Viola Davis), vytvoří skupinku super padouchů, kterým se začne říkat Suicide Squad – sebevražedný oddíl. Jelikož někdy se stane, že se z mise někdo nevrátí zpět.

Očekávaná záporácká týmovka, do které je vkládáno mnoho nadějí. Kampaň má náboj a svůj styl (podobně jako u Deadpoola), je tedy vidět, že studio si dává velmi záležet. Navíc film točí šikovný řemeslník David Ayer, který uklouzl snad jen u Sabotage, jinak servíruje velmi povedené filmy, které mají svůj „ksicht“. Třešničkou na dortu je obsazení snímku: Will Smith, Jared Leto, Margot Robbie, Joel Kinnaman, Viola Davis, Jai Courtney, Jay Hernandez, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Karen Fukuhara a Cara Delevingne. Zejména trojice Robbie, Smith a Leto na sebe bude určitě strhávat největší pozornost.

18. 8. Star Trek Beyond (2016)

Posádka lodi Enterprise bude čelit vůbec největší výzvě, která se před ní dosud objevila. Co na tom, že Picard je mimořádně odvážný a Spock všechno ví, když oba přišli o všechno…

Tak zní synopse k filmu, který završí trilogii, úspěšně nastartovanou před lety J.J. Abramsem. Tu teď do rukou dostal “rychlý a zběsilý” Justin Lin. První trailer naznačoval, že nás opravdu čeká jízda, na kterou nejsme ze Star Treku moc zvyklí, ale pak přišla další, komornější ukázka. Ano, snímek určitě bude jiný než předešlé, zvláště když tvůrci prohlašovali, že chtějí sérii více zpřístupnit lidem, kteří nejsou až tak velcí fanoušci Star Treku. Uvidíme v půlce srpna na jak silný warp pohon poletíme.

1. 9. The BFG (2016)

U nás Obr Dobr. Nový film Stevena Spielberga, který vypráví příběh o malé dívce jménem Sofie a obrovi, který ji představuje nástrahy a divy ze světa obrů.

Ambiciózní rodinné fantasy, které na plátně oživuje klasiku Roalda Dalha. Titulnímu charaktru propůjčil hlas Mark Rylance, který se Spielbergem pracoval na jeho posledním snímku Most špionů. Na své si, dle ukázek, přijdou hlavně děti.

29. 9. Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children (2016)

Příběh o sirotčinci, kde pobývají osiřelé děti se zvláštními schopnostmi. Sirotčinec chrání před hrůzami z venčí jistá paní Peregrinová. Chlapec, kterému zemře otec a který mu o sirotčinci vyprávěl se vydává na cestu s jediným cílem – najít sirotčinec a zjistit pravdu z otcova vyprávění.

Nový film Tima Burtona lehce připomíná X-Meny (děti a jejich zvláštní schopnosti), ale daleko více se film blíží k Burtonově Alence v říši divů. Plno barev, roztomilá stvoření a prostředí ve kterém se příběh odehrává. Vše okořeněno o Evu Green v hlavní roli, kterou dále doplňují Asa Butterfield nebo Samuel L. Jackson.

 

3. 11. Doctor Strange (2016)

Příběh talentovaného neurochirurga, doktora Stephena Strange, se změní po tragické autonehodě. Stephen se musí oprostit od svého ega a odhalit taje skrytého světa mysticismu a alternativních dimenzí. Z Greenwich Village v New Yorku musí jednat jako prostředník mezi skutečným světem a tím, co se ukrývá za ním. Při ochraně filmového světa Marvelu využívá širokou škálu metafyzických schopností a artefaktů.

Tak zní oficiální synopse filmu, který nás v rámci MCU zavede do alternativních dimenzí a poprvé okusíme moc magie. V hlavní roli Stephena Strange se objeví Benedict Cumberbatch, který se nejvíce proslavil rolí Sherlocka Holmese ve stejnojmenném seriálu. Dále se objeví Chiwetel Ejiofor, Rachel McAdams, Tilda Swinton nebo také Mads Mikkelsen, který by měl být hlavní padouchem filmu (i když podle posledních zpráv ne tak docela). Čeká nás tedy klasický origin film, který obohatí marvelácký vesmír.

17. 11. Fantastic Beasts and Where to Find Them (2016)

Režisér posledních čtyř filmů Harryho Pottera David Yates, se vrací do kouzelnického světa s dalším dobrodružstvím. Děj se odehrává v roce 1920, 70 let před érou potterovské série. Hlavní postavou snímku je Mlok Scamander, jenž píše učebnici o roztodivných příšerách, která se posléze objeví v potterovských příbězích.

V hlavních rolích se objeví Eddie Redmayne, Colin Farrell, Ron Perlman, Katherine Waterston nebo Ezra Miller. Trailery i plakáty hodně sázejí na onen potterovský styl a dá se očekávat, že ve filmu tomu nebude jinak. Studio tedy asi pojede na jistotu, k čemuž přispívá i to, že za scénářem stojí samotná J. K. Rowling.

15. 12. Rogue One: A Star Wars Story (2016)

Po roce se znovu vracíme do předaleké galaxie, jen tentokrát nebudou hrát prim světelné meče. Příběh skupiny povstalců, kterým se povedlo dostat k plánům nejmocnější zbraně Impéria, Hvězdy smrti. Děj je zasazen do období těsně před Epizodou IV – Nová naděje.

První spin-off dostal na starosti Gareth Edwards, který natočil vcelku dobrou novou Godzillu. V hlavní roli se objeví roztomilá Felicity Jones, kterou doplní například Ben Mendelsohn, Donnie Yen, Forest Whitaker nebo Mads Mikkelsen. Hudbu ke Star Wars složí (poprvé někdo jiný než mistr Williams) Alexandre Desplat a dá se očekávat, že film bude mít daleko jiný styl než ostatní epizody, vše bude vypadat daleko špinavěji a komorněji.

22. 12. Assassin’s Creed (2016)

Konec roku zakončíme filmem na motivy úspěšné videohry od studia Ubisoft. Desmond Miles, obyčejný muž, kterého unese společnost Abstergo Industries, jejíž cílem je podmanit si lidstvo. Díky přístroji jménem Animus prochází vzpomínky Desmondových předků ukryté v jeho DNA. Abstergo touží po jistém mocném artefaktu a tak donutí Desmonda, aby s nimi spolupracoval a posílá ho do 12. století jako Altaira Ibn-La’Ahada, syrského Assassina.

v hlavní roli se objevuje Michael Fassbender, který film i produkuje. Za kamerou je zkušený Justin Kurzel. Z herců se dále objeví Marion Cotillard, Jeremy Irons nebo Brendan Gleeson. Tvůrci slibují mnoho prvků, které znají hráči z her. Navíc co si budeme povídat, Fassbender do vyloženě špatných filmů nechodí a tento navíc i produkuje. Doufejme, že nás čeká jízda plná parkurových kousků.

Zdroj: youtube.com