gamecon2Jedna z nejočekávanějších událostí deskoherního roku, festival nepočítačových her GameCon, se již nezastavitelně valí do ulic Pardubic. Letošní 22. ročník ladící se do tématu Mafie: Nabídka, která se neodmítá, tak návštěvníkům během víkendu 21. – 24. 7. 2016 nabídne stovky různorodých her od těch deskových přes akční hry po RPG. Hráče posledního zmíněného žánru jistě nenechá chladným mistrovství světa v Dračím doupěti, které na festivalu proběhne.

Velkým tahákem je celkově 18 turnajů v nejrůznějších deskových hrách, ze kterých jmenujme namátkou: Summoner Wars, Settlers, Port Royal, Pandemic, Minutová říše, Krycí jména (také obrázková verze), Dominion, Carcassonne, Bang! a mnohé další. Kompletní seznam turnajů, jejich časy a další informace naleznete zde.

Seznam aktivit na letošním GameConu je široký a u mnoha z nich je třeba se registrovat. Pokud jsou registrovaná místa již plná, je možné se připojit jako náhradník. Registrace nejsou třeba pro fanoušky deskových her! Ti mohou navštívit Velkou deskohernu, která nabízí nespočet stolů, deskových her a zábavy a to od 9:00 (ráno) do 3:00 (v noci). Jednoduše přijdete, vyberete si hru (je možnost využít vysvětlení pravidel organizátory) a hrajete. Vstupné je dobrovolné. Návštěvníci ze všech koutů republiky jistě rádi využijí ubytování a stravování, které pro ně GameCon připravil.

gamecon3

Kromě hlavního programu se můžete těšit také na improvizační komediální vystoupení pardubické skupiny Paleťáci, dále na koncert skupiny Five Leaf Clover, později navštívit mafiánskou party nebo se třeba zrelaxovat u šálku exotického čaje. Atrakcí nabízí GameCon ještě mnohem více. Inu, ne nadarmo se jedná o nejnavštěvovanější festival nepočítačových her u nás. Přijďte a přesvědčte se sami.