Ne, v titulku nemáme překlep (pozn. korektora: máme kvalitní korektory), to se na deskoherní svět jen valí francouzská novinka, hra plná masakrů a bolesti, Kharnage (volně přeloženo jako Khrveprolití). Tento počin se na přelomu března a dubna tohoto roku stal jednou z hvězd na serveru komunitního financování Khickstarter, když místo původně žádaných 10 000 EUR vybral celkem téměř 170 000 EUR (odkaz na kampaň)!

V této novince spolu budou 2 až 4 hráči (respektive až 6 se dvěma bonusovými balíky) svádět nelítostné souboje o ultimátní cíl – kopec, a to prostřednictvím svých armád, z nichž každá je svým způsobem unikátní. Hra v základní verzi nabídne lidskou rasu (Celestial Order), orky/skřety (Infamous Raiders), trpaslíky (Vengeful Legion) a gobliny (Bloody Swarm). V rozšířeních pro 5 a 6 hráčů potom armádu čuníků (Devil Pigs) a nemrtvých (Undead Army). Každá z ras bude o své místo na kopci bojovat jiným způsobem. Základní jednotky jsou si sice relativně podobné, ale další karty jsou různé, hlavními odlišnostmi budou akční karty, ultimátní jednotky a “pomoci”, které budou armády využívat (zvýšení obrany všech jednotek, přivolání posil, redukce jednotek všech hráčů,…).

Celá hra je koncipována především jako rychlá, akční zábava, při které je třeba brát vše s nadsázkou. K tomu dopomáhají různé povinnosti, které hráči během hry mají (v případě, že hráč úplně vymaže z hracího pole soupeřovu armádu, musí nahlas zařvat “Kharnage!” a ostatní hráči jej podpořit souhlasným “Yeah!”. V případě nesplnění těchto úkolu jsou hráči penalizováni přímo ve hře).

Téma hry, povedená kampaň a celková nálada v redakci měly za následek to, že jsme se rozhodli tvůrce (Devil Pig Games) také podpořit a Kharnage objednat. Hry se už nemůžeme dočkat, takže jakmile ji tvůrci dodělají a rozešlou podporovatelům, tak ji pro vás otestujeme a exkluzivní recenzi přineseme na našich stránkách!Kharnage I