Nakladatelství FANTOM Print vydává první díl military sci-fi cyklu Černá flotila:

„JACKSON WOLFE SE VYPRACOVAL NA KAPITÁNA VÁLEČNÉ LODĚ…

 … jen škoda, že ve flotile,

kterou všichni považují za odpad!

Lidstvo dobylo vesmír. Nebo alespoň jeho část. A při vší té úžasné expanzi se vyvinulo v cosi lepšího, spravedlivějšího a… pochopitelně, že vás vodíme za nos. Vesmír je zatraceně nepřátelské místo a nějakému altruismu zrovna moc nefandí. Chcete příklad? Kolonisté a kosmičtí průkopníci třeba začali ohrnovat nos nad těmi, kdo se narodili na matičce Zemi. A něco jako schopnosti tu rozhodně nehraje roli.19272-valecna-lod_thumb

Což moc dobře chápe kapitán Jackson Wolfe. Jeho nadřízení jím opovrhují, podřízení ho neuznávají a velí lodi, která měla nejlepší za sebou už v době, kdy se on sám narodil. A jako kdyby to nestačilo, musí najednou zrušit naprosto nutnou údržbu a dělat poslíčka politikům, kteří klidně riskují život jeho, posádky a vlastně kohokoliv. A k tomu si připočtěte novou důstojnici, která doufá v rychlý kariérní postup…

Ale pro Jacksona je to jen denní chléb – slouží přece u Černé flotily! Ta byla kdysi pýchou lidstva, odvážně brázdila vesmírné dálavy a sváděla líté boje mimo světla reflektorů v naprosté temnotě mezi hvězdami. Postupem času se ale stala odkladištěm těch nejhorších nebo nejproblematičtějších adeptů na kosmoplavecké řemeslo…

Jenže vesmír není pouze chladný a nepřátelský, ten parchant je i více než zlomyslný. A tak kapitán Jackson a jeho posádka náhle narazí na něco, s čím už lidstvo ani nepočítalo – na agresivního mimozemského nepřítele, který hrozí zničit vše, co kdy vzešlo z naší sluneční soustavy!

Nová série nakladatelství FANTOM Print (www.fantomprint.cz) Černá flotila je tady pro všechny, kdo si zamilovali pořádnou válečnou space operu. Propracovaný vesmír budoucnosti; nesourodá posádka lodi odsouzené ke zkáze, která se musí semknout a jít až za hranice svých možností; opovrhovaný vyvrhel, který se má stát hrdinou… Je to tu všechno.

Joshua Dalzelle je jméno, které byste si měli zapamatovat – nová hvězda military science fiction září jasně a konečně dorazila i k nám!

Anotace:

Když nadsvětelný pohon otevřel cestu k bezpočtu světů a jejich zdánlivě neomezeným zdrojům, lidstvo, připravené o nejčastější záminky k válce, vstoupilo do nové éry dvě stě padesát let dlouhého míru.
Z flotil jednotlivých členů Terranské konfederace se staly pouhé politické nástroje ovládané byrokraty a mezinárodní Černá flotila pověřená obranou Konfederace se pomalu mění v odkladiště problémových lodníků a neoblíbených důstojníků.
TCS Modrý kabát pod velením kapitána Jacksona Wolfa je jednou z posledních skutečných válečných lodí skomírající Černé flotily, které kvůli rozpočtovým škrtům hrozí úplné zrušení. Když však tajná mise zavede Modrý kabát na samý okraj Konfederace, narazí tam na nečekanou hrozbu, která všechno změní.
Konfederace se ocitá na pokraji války a její první a jedinou obrannou linií se stává čtyřicet let starý torpédoborec s minimální zanedbanou výzbrojí, posádkou považovanou za odpad Hvězdné flotily a kapitánem, nad kterým už každý zlomil hůl. Pokud má lidstvo přežít, musí se vrátit ke kořenům a znovu v sobě rozdmýchat oheň války.

Info o knize:

Autor: Joshua Dalzelle

Originální název: Warship

Formát: brož., 145×205 mm

Počet stran: 256

Cena: 249 Kč

Nakladatel: FANTOM Print (www.fantomprint.cz)

ISBN: 978-80-7398-353-6

O autorovi:

612ZBul7ekL._UX250_Joshua Dalzelle

Americký spisovatel science fiction, který se dokázal vypracovat mezi nejžádanější a nejprodávanější autory žánru. A to aniž by měl dodnes třeba vlastní web. Prostě pěkně postaru – „Hej, slyšel jsem o tomhle, je to fakt dobré!“ I my ve FANTOM Printu jsme o něm slyšeli, a protože to bylo fakt dobré, rozhodli jsme se vydat jeho druhou sérii. Černá flotila vznikla původně už před lety během autorovy služby u letectva, později byla ale kompletně přepracována. Dalzelle v ní využil jak své zkušenosti z armády, tak nejnovější technické poznatky.

Více se o něm dozvíte na jeho facebookové stránce https://www.facebook.com/joshua.dalzelle/.

Ukázka:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12