Nakladatelství FANTOM Print vydává desátou knihu z cyklu Mercedes Thompsonová:

 „OHNĚM DOTČENÝ CHLAPEC

STARÝ NĚKOLIK SET LET?“

 

Prostě další případ pro kojotí kožoměnkyni Mercy Thompsonovou!

ohnivy-dotyk_thumbDílna Mercedes Thompsonové, hlavní hrdinky skvělé urban fantasy série Patricie Briggsové, je po ničivém zásahu boha sopek stále mimo provoz, avšak to neznamená, že se kojotí automechanička a s ní i natěšení čtenáři budou nudit.

Fae rozehrávají nebezpečnou partii. Své rezervace maskují prvotřídní matoucí magií, ovšem když se rozhodnou z nich něco vypustit, stojí to za to. Po útoku děsivé obludy na visutém mostě se opět ukáže, že Mercy jedná rychle, ne vždy svá rozhodnutí konzultuje s Adamem a zbytkem smečky a často při tom přemýšlí spíš srdcem. A takovou ji máme rádi!

Ne všichni její soukmenovci to ale cítí stejně. Někteří jí ještě neodpustili, že přijala do smečky děsivého tibicenu, a nyní bude v jejich domě pobývat i další nevšední návštěvník – chlapec s ohnivým dotykem. Ohněm dotčený chlapec se tváří jako dítě, ačkoli strávil na světě několik set let. A jeho dotyk? Zatraceně pálí. Ale především: fae o něj stojí víc, než se Mercy a jejím blízkým líbí.

Těšte se na staré známé postavy, nevyzpytatelné bytosti, záhadnou a nevypočitatelnou Pod Kopcem a především na Mercy. Zkrátka a dobře, Patricie Briggs je zpět se svou nejslavnější sérií a opět sází na osvědčené ingredience, které jí získaly zástupy fanoušků po celém světě: dramatický příběh, sestavu svébytných postav s atraktivním propletencem vzájemných vztahů, humor a řadu neotřelých nápadů. Kdo chce poznat současnou špičku urban fantasy, měl by se nechat spálit Ohnivým dotykem!

Anotace:

Mercy Thompsonová je oslavována jako „hrdinka, která nepřestává růst a přesto zůstává věrná sama sobě“. A nyní je zpátky a brzy zjistí, že když se fae rozhodnou ublížit lidem, nejvíce trpí děti…
Napětí mezi fae a lidmi vrcholí. A když jsou kojotí kožoměnkyně Mercy a její druh, alfa vlkodlak Adam, povoláni zastavit zuřícího trolla, padne jim do rukou něco, čím by bylo možné donutit fae stáhnout se a zastavit otevřenou válku: lidské dítě, které fae kdysi dávno ukradli.
Mercy, Adam a jejich smečka se však rozhodnou vzepřít se nejmocnějšímu vlkodlakovi v zemi, lidem i fae a ochránit chlapce za každou cenu. Kdo ale ochrání je samotné před chlapcem s ohnivým dotykem?

Info o knize:

Autor: Patricia Briggs

Originální název: Fire Touched

Formát: pevná vazba s přebalem, 145×205 mm

Počet stran: 272

Cena: 289 Kč

Nakladatel: FANTOM Print (www.fantomprint.cz)

ISBN: 978-80-7398-351-2

O autorce:

pattybriggs1Patricia Briggs

První román, Masques, vyšel Patricii Briggs v roce 1993. Kniha neuspěla a autorčina kariéra málem skončila dříve, než začala. Druhý román, Riallina hra (1995), se naštěstí prodával mnohem lépe a kariéra autorky se tak pomalu rozbíhala. Rostoucí popularita knih Briggsové, spolu se schopností tvořit živé, přesvědčivé postavy, inspirovala nakladatele k tomu, aby autorku požádal, zda by nezkusila napsat moderní urban fantasy. Briggsová výzvu přijala a podepsala smlouvu na sérii románů, jejichž hlavní hrdinkou se stala Mercy Thompsonová.

Série MERCEDES THOMPSONOVÁ:

Mercedes Thompsonová je kojotí kožoměnec, žije v karavanu na předměstí Tri-Cities a za souseda má vlkodlaka Adama Hauptmana. Mercy pracuje jako automechanička, přičemž mezi její přátele patří nejen fae Zee, ale také upír Stefan či vlkodlak Warren. Její příběhy jsou moderní urban fantasy s veškerými proprietami, které k tomuto subžánru patří, a navíc jsou proklatě dobře napsané.

large patricia-briggs-krevni-pouto briggs_zelezny_polibek_thompsonbig_zkrizene-hnaty-cis-46725   big_stribrna-relikvie-KpS-46726  RicniZnamenibig_spalena-mrazem-x4b-176658                big_mihotave-stiny-245391

Ukázka z knihy:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10