Květen bude patřit završení Captainovy trilogie, kterou v roce 2011 nastartoval Captain America: První Avenger. Zároveň se ale také jedná o první film z marvelovské Fáze III, která by měla čítat 10 filmů a bude zakončena epickou bitvou ve čtvrtém filmu Avengers s názvem Avengers – Infinity War: part 2. Dějově třetí pokračování Capa navazuje na události z druhých Avengers.

Režie snímku se ujala velmi šikovná dvojice bratrů Russoových, jmenovitě Anthony Russo a Joe Russo. Ti mají na svědomí i druhý film, který nese název Captain America: Winter Soldier. Ten je hodnocen jako jeden z nejlepších filmů, které marvelácké univerzum vypustilo. Civilnější pojetí, perfektní akční stránka filmu, skvělá gradace a osobitý styl. Jelikož se práce líbila i studiu, dostala dvojice možnost ukázat svoje schopnosti a zapálení pro téma znovu. Navíc je to podle mě velmi dobrá příprava na Avengers: Infinity War, kterou bratři též budou režírovat a jako v Civil War, i tam budou operovat s větším množstvím postav.

Scénář k filmu napsali Christopher Markus a Stephen McFeely, kteří se již podíleli na scénáři k druhému filmu tohoto superhrdiny. Podobně je tomu i u hudebního doprovodu, který složil autor hudby k témuž snímku, Henry Jackman. Níže ukázka ze soundtracku.

https://www.youtube.com/watch?v=C0TZxlRRTqQ

Děj se bude točit kolem takzvaného zákona “Zákon o registraci superhrdinů”. Po událostech ve světě lidé mají strach a bylo ustanoveno, že hrdiny musí někdo hlídat a rozhodovat o jejich nasazení. To se nelíbí všem a tak vznikají dva tábory. Jedny vede zastánce zákona, Tony Stark aka Iron Man (Robert Downey Jr.) a druhou stranu, která se nehodlá podřídit, Steve Rogers aka Captain America (Chris Evans).

V týmu Tonyho Starka jsou:

 • Natasha Romanoff aka Black Widow (Scarlett Johansson)
 • James Rhodes aka War Machine (Don Cheadle)
 • T’Challa aka Black Panther (Chadwick Boseman)
 • pozůstatek umělé inteligence Jarvis z Age of Ultron – Vision (Paul Bettany)
 • a nakonec Peter Parker aka Spider-Man (Tom Holland)

Posledně jmenovaný se přidává k marvelovskému univerzu poté, co se Marvel se Sony dohodl na právech k tomuto superhrdinovi (více o této záležitosti jinde). Pak tu máme také Black Panthera, který ve filmu původně měl být jen civilně a zastupovat svoji zemi Wakandu, ale vše je nakonec jinak a T’Challa se představí v plné parádě.

Stevu Rogersovi budou sekundovat:

 • jeho věrný parťák Bucky Barnes aka Winter Soldier (Sebastian Stan)
 • Sam Wilson aka Falcon (Anthony Mackie)
 • Clint Barton aka Hawkey (Jeremy Renner)
 • Wanda Maximoff aka Scarlet Witch (Elizabeth Olsen)
 • připojí se i nováček Scott Lang aka Ant-Man (Paul Rudd)
 • a bývalá agentka S.H.I.E.L.D. Sharon Carter aka Agent 13 (Emily VanCamp)

Tyto postavy a jejic konflikt dostanou nejvíce prostoru. Jsou tu ale i vedlejší postavy a také jedno cameo, které si střihne oblíbený komiksový guru Stan Lee, který je i přes požehnaný věk očividně stále při síle. Dále na scéně budou Brock Rumlow aka záporák Crossbones (Frank Grillo) a generál Ross (William Hurt), kterého můžete znát z filmu Neuvěřitelný Hulk.

Ukáže se také Peterova (Parkerova) teta Mary (Marisa Tomei) a Starkova asistentka Pepper Potts (Gwyneth Paltrow). Nováčky jsou Everett Ross (Martin Freeman) a Helmut Zemo (Daniel Brühl), kteří mají údajně podepsánu smlouvu na více filmů.

Film je inspirován komiksem Civil War, který pojednává o stejném problému a rozdílem je jen počet postav, které se události zúčastnily. Na straně Starka byl například také člen Fantastické čtyřky, Reed Richards. Na druhé straně, v Capově týmu, byl Luke Cage neboli Daredevil. Být neutrální se snažili X-Meni a Spider-Man. Toť informace z komiksu, který je ovšem pouze inspirací pro snímek. Filmové univerzum nedisponuje právy na některé postavy a když už na ně práva má, tak třeba v případě Daredevila nebo Punishera jde do cesty jejich krutost a temnější pojetí (buďme rádi za Netflix).

Zajímavosti:

Komiks “Civil War” vyšel u nás v roce 2006 a znovu se objevil před dvěma lety, 11. června v sérii “UKK” číslo 42.

Ve filmu se objeví, jak již bylo zmíněno, i Spider-Man a to díky jisté dohodě. Jeho představitel Tom Holland je nejmladším hercem v roli Spider-Mana, je mu 19 let a roli získal díky skvělé sehranosti s představitelem Tonyho Starka, Robertem Downey Jr.

Finanční prognóza:

Snímek již před pár dny otevřel na řadě míst ve světě a získal tím parádních 200 milionů dolarů. Navíc filmu prospívá znovu perfektní šuškanda, která film chválí. I kritici film doporučují. Co se týče odhadů – budeme se držet při zemi a v USA by při prvním víkendu snímek mohl s přehledem dosáhnout na 190 milionů dolarů a tím se zařadit na 5. místo v žebříčku tržeb. Celkově se pak blížíme k půlmiliardě jen z USA a ve světě se dá očekávat tržba spíše k miliardě. Celkově by tedy třetí Cap mohl vydělat 1,5 miliardy, podobně jako se to povedlo prvním Avengers.

Zdroj: csfd.cz / comingsoon.net