Nakladatelství FANTOM Print vydává pátý svazek epického fantasy cyklu Trpaslíci:

„TĚŽCE ZKOUŠENÁ SKRYTÁ ZEMĚ NEMŮŽE DOJÍT KLIDU…

… poražené nepřátele totiž

nahradili zrádní přátelé!

 

trp5_thumbSkryté zemi není souzeno, aby žila v míru dlouho. Bývalí vládci této krásné říše jsou sice definitivně poraženi, ale nové nebezpečí se skrývá přímo v srdci rady moudrých králů a královen. A má tvář mladé nevinné dívky, která za dramatických okolností přišla o rodiče…

Trpaslíkům je ovšem hned jasné, že něco nehraje. Jejich spojenci se náhle chovají zvláštně a obránci Skryté země se ocitají stranou dění, cítí, že na vzestupu je nová moc, která jim nedůvěřuje. Jenže jak má prostý válečník, který by raději porcoval sekerou nepřátele, než se zamotával do dvorských intrik, zjistit pravdu? Zvláště když se do toho navíc připletou problémy s elfy?

Ano, s elfy. Ti totiž touží obnovit svou dávnou říši. A i když se nezdá, že by kvůli tomu sahali po zbraních, jejich vládce má hodně temná tajemství. A navíc se mezi jeho poddané dokázali vetřít maskovaní alfové. To vše znamená jediné – mezi bývalými spojenci roste nedůvěra a stačí jediná jiskra, aby vypukla krvavá a hořká válka všech proti všem.

A ona jiskra přijde – k branám Skryté říše se totiž blíží podivná bytost, která ovládá tisíce otroků, jejichž životy pro ni nic neznamenají. Bude opět na trpaslících, aby sebrali vojsko a vytáhli do boje. Jen oni dokáží čelit protivníkům, kteří ovládají mysl všech živých bytostí…

Dlouho očekávané pokračování nejpopulárnějšího fantasy cyklu Markuse Heitze je tady a s ním pořádná nálož dobrodružství, krvavých střetů, odporných bestií, záludných padouchů, oklamaných i vítězných hrdinů a tragických rozhodnutí. U nás, ve FANTOM Printu (www.fantomprint.cz), víme, jak skvělá tahle kniha je, a jsme nadšení, že ji přijede pokřtít sám autor, přičemž tak učiní hned dvakrát: ve čtvrtek 12. 5. 2016 v pražském Paláci knih Luxor a o den později, 13. 5. 2016, na veletrhu Svět knihy!

 

Anotace:

Zdá se, že válka o Skrytou zemi je u konce. Mír se vrací a národy upevňují své přátelství, aby dokázaly jednotně čelit jakémukoliv nebezpečí.
Elfové však spřádají ve svých starých říších nebezpečný svazek. A v Šedých horách je nalezeno lidské dítě ze Země za horama, které hovoří řečí alfů. Dívka získává zvláštním způsobem náklonnost mnoha obyvatel Skryté země, zatímco trpaslíci se k nově příchozí chovají nedůvěřivě. Když je v horách spatřen jeden nesmírně mocný nepřítel, ukáže se, že dívka má tajemství, které změní budoucnost národa trpaslíků.
Bude muset dojít k poslední bitvě? A je vrátivší se Tungdil skutečně onen legendární hrdina bojovníků se sekerami?

 

Ukázka z knihy:

http://www.mfantasy.cz/wp-content/uploads/2016/05/triumf-trpasliku-ukazka.pdf

Info o knize:

Autor: Markus Heitz

Originální název: Der Triumph der Zwerge

Formát: pevná vazba s přebalem, 170×240 mm

Počet stran: 544

Cena: 369 Kč

Nakladatel: FANTOM Print (www.fantomprint.cz)

ISBN: 978-80-7398-347-5

 

O autorovi:

Markus Heitz

Narodil se v říjnu 1971 v Homburgu. Od roku 2002 je profesionálním spisovatelem. Poprvé se čtenářům představil v roce 2002 cyklem Ulldart: Doba temnoty (2002–2005). Také publikuje knihy z herního světa Shadowrun; prvním jeho románem na tomto poli se stal TAKC 3000 (2002). Kromě něj má zatím na kontě dalších osm. Mezi hvězdy německé fantasy Heitze katapultovala pětidílná epická fantasy sága Trpaslíci (2003–2015), na níž navázal tetralogií Legendy alfů (2009–2014). Věnuje se rovněž hororovým thrillerům, jako jsou např. Ritus (2006), Sanctum (2006), Krvavé brány (2008) či trilogie Jidáš (2007–2010).

 

Série SEKTOR HIRANO:

Série Trpaslíci německého bestselleristy Markuse Heitze je skvělá klasická fantasy, která si nehraje na žádné avantgardy, na žádné revoluce. Autorovy příběhy ze Skryté země jsou přímočaré a ostré jako sekery jeho trpasličích hrdinů. A ti jsou přesně tak drsní, bojechtiví a vousatí, jak mají být. Navíc mají hodně suchý smysl pro humor a jejich protivníci rovněž nejsou žádná ořezávátka. Tuhle krvavou epickou fantasy klasiku si nyní můžete užít už v pěti dílech.

Komentáře

komentářů

About The Author