Nakladatelství FANTOM Print vydává osmý díl z urban fantasy cyklu Kate Danielsová:

„VŠICHNI URČITĚ ZNÁTE

PŘÍBĚHY O LSTIVÝCH DŽINECH…“

… ale až teprve teď se dozvíte,

jací parchanti to jsou doopravdy!

 

Kate Danielsová byla žoldačka a pak také choť vládce atlantské Smečky. Prostě měla pestrou minulost, která ovšem bledne před ještě pestřejší přítomností. Teď je totiž Kate ochránkyní svého města. Zabránila vlastnímu otci, aby se zmocnil Atlanty, odešla se svým milencem od Smečky a…

… je jí jasné, že svět zvysoka kašle na její přání žít normální život plný běžných radostí, jako je zběsilý sex s náruživým lvím dlakem a strašení místních pošťáků. A přitom to začalo tak nevinně – prostým masakrem třiceti ghúlů. Jenže pak se věci začaly komplikovat. Kamarádka medvědodlačka postrádala svého milého a ve městě se objevily bestie víc než jen trochu nebezpečné – třeba plamenný obr.

A to ještě nemluvíme o tom, že ve volném čase je třeba dostat z právníků Smečky peníze nebo zajít na rodinnou večeři s chlapem, co se snaží ovládnout svět a zabil vaší matku. Takže i když zjistíte, že je vaším soupeřem džin – ano, takový, co plní zásadně tři přání –, je vám hned jasné, že o tomhle se v Tisíci a jedné noci nedočtete. Atlanta se mění v bitevní zónu, kde na jedné straně stojí Kate a její věrní a na druhé ty nejhnusnější potvory arabské mytologie, které jsou extrémně pomstychtivé. Něco si přejte, než válka vypukne naplno…

Série o Kate Danielsové ze světa, jenž si prošel magickou Změnou, dospěla do osmého svazku a v nejmenším neztrácí dech. Právě naopak. Akce, sex, sarkastický humor – to všechno doplňuje perfektní detektivní zápletku, okořeněnou pár dalšími zábavnými detaily ze světa, kde nejmocnější žena ve státě jezdí na oslici jménem Mazlík. Nakladatelství FANTOM Print (www.fantomprint.cz) pro vás zkrátka připravilo další lahůdku, u níž si oddechnete od všech starostí světa!

Anotace:

Kate Danielsová a její druh Curran Lennart, bývalý Pán šelem, před časem odešli ze Smečky a teď si zvykají na velmi odlišný styl života. I když jsou nadšení, že unikli vnitřním rozbrojům kožoměnců, vědí, že oddělit se od nich úplně zabere ještě nějaký čas.
Když ale zjistí, že se jejich přítel Eduardo pohřešuje, začnou okamžitě vyšetřovat jeho zmizení. Jak se dostávají stále hlouběji do záležitostí žoldáků, zjišťují, že se Cech proměnil v peklo na zemi a že Eduardovy poslední zakázky byly mezi sebou propojené tím nejzlověstnějším způsobem.
Povstal prastarý nepřítel, a jedině Curran a Kate ho dokáží zastavit – než jejich město kousek po kousku rozboří.

Ukázka z knihy:

http://www.mfantasy.cz/wp-content/uploads/2016/05/magie-zmeny-ukazka.pdf

 

Info o knize:

Autor: Ilona Andrews

Originální název: Magic Shifts

Formát: vázaná s přebalem, 145×205 mm

Počet stran: 304

Cena: 319 Kč

Nakladatel: FANTOM Print (www.fantomprint.cz)

ISBN: 978-80-7398-349-9

 

O autorech:

Ilona Andrews

Ačkoliv je Ilona Andrews na první pohled čistě ženské jméno, ve skutečnosti se za tímto pseudonymem skrývá manželská i autorská dvojice Ilona a Andrew Gordonovi. Ilona se narodila ještě v Sovětském svazu a do Spojených států se dostala až jako teenagerka. Andrew je oproti tomu kovaný Američan, který sloužil v námořnictvu i v armádě. Ovšem zprávy o tom, že byl elitním americkým špionem s povolením zabíjet a ona zase tajnou ruskou agentkou, která ho nakonec svedla, jsou pravděpodobně čirým výmyslem. Ti dva se ve skutečnosti poznali až na univerzitě, kde Ilona studovala biochemii, a Andrew jí začal pomáhat s psaním rukopisu první knihy. V současnosti žije tato sympatická dvojice v Oregonu společně se dvěma dětmi, třemi psy a kočkou.

Více informací o autorech naleznete na www.ilona-andrews.com.

Knižní série KATE DANIELSOVÁ:

Hlavní hrdinkou této urban fantasy série je Kate Danielsová, která se jako žoldačka nechává najímat k řešení problémů spojených s nadpřirozenými bytostmi, jichž je ve světě, který prošel magickou apokalypsou, více než dost… První román nazvaný Magie mrtvých (2007) přijali čtenáři velmi příznivě, takže se autoři mohli pustit do psaní dalších Kateiných dobrodružství. Cyklus má zatím osm knih (a na letošní rok se chystá devátá), vedle již zmiňované Magie mrtvých do něj patří ještě Magie spaluje (2008), Magie útočí (2009), Magie krve (2010), Magie zabíjí (2011), Magie na vzestupu (2013), Magie ničivá (2014) a Magie změny (2015). Kromě románů série zahrnuje i několik povídek, novel a spin-offů.