V 99. svazku edice Pevnost se začtete do patnácti science fiction povídek mladého spisovatele Přemysla Krejčíka. Můžete si ho pamatovat jako jednoho z šesti odvážných, kteří se v roce 2015 zapojili do psaní románu naživo – krimi Šest nádechů vzniklo za výlohou pražského knihkupectví během 72 hodin.

Že má autor co nabídnout i fanouškům sci-fi, dokazuje sbírka povídek Kybersex, která přináší nejen originální zápletky a napínavý děj, ale rovněž boj člověka se zavedeným způsobem, nebo naopak snahu se mu přizpůsobit a zapadnout do společnosti.

Sborník povídek Přemysla Krejčíka je velmi osobitým dílem, které čtenáře nejen vezme do jiných, často temných světů, ale hlavně nastíní problémy staré jako lidstvo samo. Navíc po jejich přečtení ve vás zůstane jakýsi neklid. Takový, co se nedostaví po přečtení sto osmdesáté Conanovské povídky, ale po příběhu, který vás donutí přemýšlet o problému, o kterém jste dosud nepřemýšleli. A v tomhle je hlavní síla celé sbírky.Heretic, MFantasy.cz

Zhustit děj se všemi náležitostmi (a osekat vše nadbytečné) do poměrně krátkého rozsahu není tak jednoduché, přesto začínající Přemysl Krejčík dokázal, že do budoucnosti s tímto mladým talentem české fantastiky musíme počítat a ocenění ho také jistě neminou.  – Lucie Koucká, Sarden.cz

Na křest knihy spojený se scénickým čtením se můžete přijít podívat 16. 6. 2016 do Klubu 29 v Pardubicích. Kmotrem knihy bude Antonín K. K. Kudláč.

Více informací: https://www.facebook.com/events/469125023282588/

Srdečně zveme na besedu s Přemyslem Krejčíkem a dalšími autory edice Pevnost (Jana Rečková, Tereza Matoušková, Josef Pecinovský), která se uskuteční 15. 5. 2016 od 10.00 v rámci veletrhu Svět knihy.

Více informací: https://www.facebook.com/events/115111018880603/

Novinky, obálky, ukázky, zajímavosti… najdete na: www.facebook.com/fantastickaepocha

Ukázky:

 

Anotace:

Představte si svět, ve kterém se člověk po dosažení dospělosti změní ve zvíře. Nebo jiný, kde každý vlastní dvě těla. A další, kde si můžete na černém trhu koupit vzpomínky po někom, kdo se jich zbavil. Co byste dělali, kdybyste na ulici viděli svoji vlastní mrtvolu? Na kterou stranu byste se postavili ve světě, který zešílí pod náporem nových náboženství i vědeckých teorií, když se na noční obloze začnou objevovat podivné úkazy?

Patnáct povídek odehrávajících se na pozadí alternativní reality, často s prvky dystopie nebo pseudo-historie, kde hlavní roli hraje jedinec a jeho boj se zavedenými pořádky… nebo naopak snaha se přizpůsobit a zapadnout.

Info o knize:

Autor: Přemysl Krejčík / Obálka: Žaneta Kortusová / Formát: paperback, 155×180 mm / Počet stran: 200 / Cena: 179 Kč / Nakladatel: Nakladatelství Epocha (www.epocha.cz) / Edice: Edice Pevnost (99. svazek) / ISBN: 978-80-7557-007-9

 

O autorovi:

Přemysl Krejčík (* 1991)

Prozaik, básník, býložravec, šéfredaktor literárního časopisu Partonyma. Kdysi člen electro kapely, pro kterou mimo jiné psal texty se sci-fi tématikou, později člen nu-metalové skupiny, kterou ovšem po několika vystoupeních opustil. Vystudoval Historicko-literární studia na FF Univerzity Pardubice, aktuálně student téže univerzity v navazujícím studiu, obor Dějiny literární kultury. Dříve publikoval převážně časopisecky (např. Host, Weles, Protimluv, Tahy, iLeGaLit, Divoké víno a mnoho dalších). Knižně debutoval sbírkou veršů na hranici milostné a erotické lyriky Křehké nepřenášet (nakl. Pavel Mervart, 2015), čtenářům prózy se představil jako jeden z autorů kolektivního krimi románu Šest nevinných (Jiří Walker Procházka, Josef Pecinovský, David Zábranský, Lukáš Vavrečka, Přemysl Krejčík, Jan Sviták; nakl. Pavel Mervart, 2015), který vznikl během 72 hodin non-stop psaní za výlohou knihkupectví na pražské Národní třídě pod neustálým dohledem Velkého bratra v podobě kamery a mikrofonu pro online přenos. Jako autor sci-fi literatury debutoval v roce 2013 časopisecky povídkou Čísla, která od té doby prošla řadou proměn.

Aktuálně připravuje k vydání experimentální, postmoderní generačně laděnou prózu Univerzální katalog zoufalců s podtitulem Román o čtyřech povídkách a jedné novele a pracuje na druhé básnické sbírce Dvě plata paralenu. Společně s Lukášem Vavrečkou a Janem Svitákem připravuje povídkovou antologii Komunisti v lunaparku.

 

Vyjde v Edici Pevnost:

Josef Pecinovský: Areston

Jednou za osm let se k Zemi přiblíží Areston – podivuhodné umělé těleso o průměru jednoho kilometru s podmínkami vhodnými pro život člověka. Ovšem objekt se nestal předmětem vědeckého bádání, ani výzvou dobrodruhům. Stal se nejtvrdším vězením sluneční soustavy. Nyní mu vládnou drsné zákony silnějšího. Otrokářství, násilí a znevážení jakékoliv lidskosti, to vše je na denním pořádku. Ovšem Terstegen, odsouzený k pobytu za protivení se mocným, se se stávajícím řádem nehodlá smířit. Ví, že má jen dvě možnosti – shrbit se a zradit vše, čemu kdy věřil, nebo vyzvat osud, stát se pánem Arestonu a odhalit všechna jeho tajemství…

Nejnovější román klasika české sci-fi je strhujícím dobrodružstvím z nelidského vesmírného vězení, kde přežijí jen ti nejsilnější a nejodhodlanější! Vyjde v květnu