Již před premiérou filmu Kniha džunglí, který natočil režisér Iron Mana, Jon Favreau, se začalo debatovat o jejím pokračování. Za vším byla skvělá odezva z novinářských projekcí a již nad předpremiérách se filmu velmi dobře dařilo i finančně.

Finančně se mu daří i teď. Premiéra snímku byla 103 milionů dolarů o prvním víkendu v USA a ve světě tomu bylo podobně. Aktuálně se film drží nad hranicí 730 milionů dolarů a to při rozpočtu 175 milionů dolarů. První film se navíc ukázal jako trvalka, která má malé finanční propady po týdnech a tak není vyloučené, že by mohl Disney útočit na miliardu dolarů.

Pokračování, které s velkou pravděpodobností Disney plánuje, by mohl znovu natočit Jon Favreau a scénář by napsal Justin Marks. Jednání probíhají a uvidíme časem, jestli pánové zůstanou. Výhodou je, že scénář z Mauglího příběhu byl vytvořen jako knižní série a tak mají pánové kde brát inspiraci. Jistý je i návrat hlavního představitele, kterého hraje Neel Sethi. S velkou pravděpodobností by se měla vrátit i řada hvězd (Bill Murray, Ben Kingsley, Idris Elba, Scarlett Johansson, Lupita Nyong’o, Christopher Walken), které propůjčily hlas zvířatům.

Na recenzi filmu Kniha džunglí se můžete těšit v následujících dnech.

Zdroj: hollywoodreporter.com