Nakladatelství Epocha vydává 100. svazek edice Pevnost:

Areston –sci-fi thriller o nejdrsnějším vězení ve vesmíru

Jubilejní 100. svazek edice Pevnost přináší příběh klasika české fantastiky Josefa Pecinovského

 areston

Věděl jsem, že mě čeká peklo, ale musel jsem doufat, že ho přežiju… Slova hlavního hrdiny nového svazku edice Pevnost Sršně, který byl odsouzen k vězení na Arestonu, podivuhodném umělém tělese ve vesmíru, jež slouží jako netvrdší žalář ve sluneční soustavě. Smíří se s nelidskými podmínkami, které tu panují, nebo se rozhodne vzepřít a odhalit tajemství, která planetku obestírají?

To se dozvíte v jubilejním stém svazku edice Pevnost, v němž vám přinášíme strhující sci-fi thriller legendy české fantastiky Josefa Pecinovského.

Knihu slavnostně pokřtíme v rámci besedy s autorem, která se odehraje v pátek 13. 5. 2016 od 12.00 v rámci veletrhu Svět knihy.

Více informací: https://www.facebook.com/events/220546394960633/

Srdečně zveme na besedu s Josefem Pecinovským a dalšími autory edice Pevnost (Jana Rečková, Tereza Matoušková, Přemysl Krejčík), která se uskuteční v neděli 15. 5. 2016 od 10.00 v rámci veletrhu Svět knihy.

Více informací: https://www.facebook.com/events/115111018880603/

Knihu si můžete se slevou zakoupit na webu nakladatele: http://www.epocha.cz/detailknihy.php?id=755

Novinky, obálky, ukázky, zajímavosti… najdete na: www.facebook.com/fantastickaepocha

Ukázky:

 

 

 

Anotace:

Jednou za osm let se k Zemi přiblíží Areston – podivuhodné umělé těleso o průměru jednoho kilometru s podmínkami vhodnými pro život člověka. Ovšem objekt se nestal předmětem vědeckého bádání, ani výzvou dobrodruhům. Stal se nejtvrdším vězením sluneční soustavy.

Nyní mu vládnou drsné zákony silnějšího. Otrokářství, násilí a znevážení jakékoliv lidskosti, to vše je na denním pořádku. Ovšem Terstegen, odsouzený k pobytu za protivení se mocným, se se stávajícím řádem nehodlá smířit. Ví, že má jen dvě možnosti – shrbit se a zradit vše, čemu kdy věřil, nebo vyzvat osud, stát se pánem Arestonu a odhalit všechna jeho tajemství…

Nejnovější román klasika české sci-fi je strhujícím dobrodružstvím z nelidského vesmírného vězení, kde přežijí jen ti nejsilnější a nejodhodlanější!

Info o knize:

Autor: Josef Pecinovský / Obálka: Žaneta Kortusová / Formát: paperback, 155×180 mm / Počet stran: 336 / Cena: 289 Kč / Nakladatel: Nakladatelství Epocha (www.epocha.cz) / Edice: Edice Pevnost (100. svazek) / ISBN: 978-80-7557-012-3

O autorovi:

Josef Pecinovský (* 1946)

Klasik domácí science fiction se narodil ve Varnsdorfu a dnes žije ve Štětí. Publikovat začal v šedesátých letech, ale posléze se odmlčel a k psaní se vrátil až v letech osmdesátých, kdy se zařadil mezi nejvýraznější a nejoceňovanější domácí autory povídek – důkazem budiž cena Mlok za rok 1986 a 1987 (povídky Nos to závaží! a Její Veličenstvo). V devadesátých letech pak začal publikovat i knižně. Tehdy se stal i velmi plodným přispěvatelem Rodokapsů, kam psal i pod pseudonymy Bruce Newman a Bernard Ant. Především zde však publikoval v letech 1991–1993 svou sérii Kroniky nové Země (Vejce s ozvěnou, Posvátná larva, Záhadná kukla), k níž posléze dopsal i čtvrtý díl (Věčné imago, Nakl. Epocha 2008).

V Rodokapsech také vyšla Plástev jedu (IŽ 1990), na kterou navázal dvoudílnými Dětmi plástve (Nakl. Epocha 2013), Pláství v ohrožení (Nakl. Epocha 2014) a Válkou pláství (Nakl. Epocha 2015).

Josef Pecinovský přispěl i do série Kroniky karmínových kamenů (Zapomenuté jezero, Zoner Press 2012) či do cyklu Agent JFK (Budiž vám Měsíc lehký, Triton 2009). Jeho nejnovějším dílem je sci-fi thriller Areston, první díl nové série.

Vedle science fiction píše i westerny a počítačové příručky. V roce 2015 získal Cenu Akademie SFFH za celoživotní přínos SF.

Právě vyšlo v edici Pevnost:

Přemysl Krejčík: Kybersex

Představte si svět, ve kterém se člověk po dosažení dospělosti změní ve zvíře. Nebo jiný, kde každý vlastní dvě těla. A další, kde si můžete na černém trhu koupit vzpomínky po někom, kdo se jich zbavil. Co byste dělali, kdybyste na ulici viděli svoji vlastní mrtvolu? Na kterou stranu byste se postavili ve světě, který zešílí pod náporem nových náboženství i vědeckých teorií, když se na noční obloze začnou objevovat podivné úkazy?

Patnáct povídek odehrávajících se na pozadí alternativní reality, často s prvky dystopie nebo pseudo-historie, kde hlavní roli hraje jedinec a jeho boj se zavedenými pořádky… nebo naopak snaha se přizpůsobit a zapadnout.