Alyssa a její dobrodružství se chýlí ke konci. To, co napáchala ona a její rodina v Říši divů, je třeba napravit. Má velkou výhodu – pomůže jí její otec, o kterém se dozvěděla, že je rytíř z dávného rodu, jenž chrání bránu Kdekolijinde od lidského světa. Matka je ještě pořád zavřená v krajině Říše divů, ale díky snům předává své dceři alespoň nějaké zprávy. All se utká zase se spoustou příšer z Kdekolijinde a bude muset čelit nástrahám svých nepřátel. A čekají ji ještě dvě největší bitvy v jejím životě: zabít červenou a vybrat si mezi muži, kteří jsou jako den a noc odlišní.

„Příběh je u konce a pro někoho už napořád…“

4526Alyssa se mi jako postava moc líbila, i když řešení toho, co si zvolit, nebo koho si zvolit, bylo někdy až s moc velkým zpožděním. Její charakter byl více podsvětnický než lidský, ale když byla takovou dobu v Říši divů, tak se není co divit, navíc měla dobrého učitele Morfea a poddat se šílenství je někdy víc než lákavá věc.

Morfeus a Zach. Tyto dvě postavy jsou opravdu jako noc a den, jeden je lidský, jeden je podsvětnický. Jeden je králem manipulace a jeden zase nositelem čistých citů. I já osobně bych měla problém si mezi nimi vybrat, stejně jako Alyssa, ale podle mě to vyřešila celkem bravurně, aby vyhověla všem stranám.

Zrcadlení napsala A. G. Howardová. Už jsem se o její osobě zmiňovala i v předchozích recenzích, ale opakování je matka moudrosti. Howardová žije se svým manželem v Texasu. Jako mladá pracovala s koňmi a chtěla se stát i módní návrhářkou. V roce 2004 napsala svou první báseň, kdy ji umíral dědeček na rakovinu a pak z toho vznikla celá kniha. Snaží se co nejlépe rozdělit čas mezi svou rodinu a psaní.

Kniha se mi zase moc líbila – až mě mrzí, že je konec. Příběh mě opět hned vtáhnul a neměla jsem problém si představovat kolikrát až absurdně vypadající příšery a některé kostýmy. Koho jsem si překvapivě nejvíc oblíbila, byla Šklíba, která je v knížce popisovaná jako úplně mrňavá oranžová bytůstka, jež se s přehledem vejde i do drdolu vlasů. Jelikož já sama mám doma kočičky, tak si Šklíbu jako kočku představuji a vždy mi to vykouzlí úsměv na tváři. Další plus, co se mi u každého dílu líbilo, bylo, že kniha má písmo barvy obalu, takže Šepotání mělo zelený text, Divotání modrý a Zrcadlení červený.

Osobně doporučuji na 100% tak jako předešlé díly. Pokud máte rádi Alenku v Říši divů, tak opravdu není co řešit, tohle doma prostě musíte mít, ať vám je 9 nebo 20 let.

Vydal: CooBoo; 2016
Autor: A.G.Howardová
ISBN: 978-80-754-4083-9
EAN: 9788075440570
Počet stran: 376