gotwon_1

Není to tak dávno, co společnost Blackfire přišla s prvními rozšířeními do LCG Hra o trůny, přeloženými do češtiny (Odít se do černé, Cesta do Zimohradu, Králův mír a Žádná střední cesta). V domovské základně této hry, ve firmě Fantasy Flight Games, se mezitím upeklo úplně nové rozšíření, ale připravte se na to, že tento pokrm se podává ledově studený. Přichází Wolves of The North, tedy Vlci severu. Jde o první větší (tzv. deluxe) expanzi na tuto hru.

Zima se blíží a vrány hodují, přežijí jen ti nejodolnější. Tato expanze bude zaměřena na populární rod Starků. Setkáme se s novými verzemi známých charakterů, jako Ned Stark, jeho žena Catelyn, či s novými, jako služebná Osha nebo Rickon Stark. Hodně nových karet pracuje s mechanismem obětování – například Catelyn sílí s tím, čím více Starků je mrtvých, nová verze Aryi je schopná se okamžitě pomstít a karta The Pack Survives přes obětování vlka či pokleknutí dvou charakterů umožní zrušit efekt karty události. Starkům se také bude lépe dýchat, když budou mít za zády Zimohrad, který je posiluje a svou schopností nehezky zamotá soupeřům hlavy.

Víc prostoru tentokrát dostanou tradiční spojenci Starků, říční Tullyové. Konečně se setkáme s věrným Bryndenem Tullym alias Černou rybou, který ulehčuje spojencům útok a pomáhá vám prolízat se balíčkem. Další zajímavou kartou je například bard Riverrun minstrel, který automaticky při vstupu do hry posílí někoho z Tullyů.

Smutnit nemusí ani fanoušci ostatních rodů. I když jim není věnováno tolik pozornosti a karet, některé z nich mohou se hrou pořádně zatřást, například Quentyn Martell.

Expanze je čerstvě k dispozici v anglické verzi, ohledně překladu do češtiny zatím nejsou podrobnější informace.

   gotwon_2 gotwon_3 gotwon_4 gotwon_5