Že je Česká republika považovaná za jeden z nejdůležitějších trhů pro uvádění nových deskových her, už asi víte. Každý další důkaz ale tuzemského fanouška potěší. Proto máme radost, že můžeme sdílet informaci o plánovaném vydání nového počinu společnosti Blue Orange GamesVikings on Board („Vikingové na palubě” – český název ještě není znám). Hra, která vychází v tomto roce, už má totiž i českého vydavatele – je jím společnost Blackfire a dle posledních informací by se mělo české vydání Vikingů objevit na trhu ještě do konce tohoto roku! Což znamená, že by mohlo být o jeden zajímavý vánoční dárek pod stromečkem více.

Vikings on Board IBlue Orange Games nejsou v oboru deskových her žádní nováčci, jejich dosavadní tvorba se ovšem zaměřovala především na rychlovky, party hry a logické kousky (např. v ČR oblíbená postřehovka Dobble). Vikingové by pro ně mohli znamenat pořádný zářez do kategorie tématických her.

Herní mechanismus je postaven na známém a oblíbeném principu umisťování „dělníků” (tedy v tomto případě Vikingů). Hráči se budou snažit získávat převahu na lodích a získávat tak zboží, které na lodě také přibývá. Do hry je také zakomponován prvek pro ty, co si rádi vydělají „bokem” – tajně se sází na to, kdo bude mít převahu na jedné z lodí. Akce jsou různě silné a to, kterou využijete, určí vaše pořadí v dalším kole. Je tedy třeba dobře vybalancovat sílu akce a pozici pro další kolo.

Podle prvotních obrázků bude hra obsahovat velkou hrací plochu a krásné papírové modely lodí. Pokud se vydavatelství Blackfire ujme vydání tak, jak to umí, můžeme očekávat hru s nádherným provedením a spoustou herního materiálu. Teď už jen zbývá doufat, že i herní mechanismus bude fungovat správně a dočkáme se tak skvělého herního zážitku.