Nakladatelství JOTA právě vychází novinka z ediční řady Beletrie

SIROTČINEC SLEČNY PEREGRINOVÉ: KNIHOVNA DUŠÍ

siro3

Podivuhodné dobrodružství podivných dětí pokračuje třetím dílem tam, kde druhý díl skončil: v londýnské podzemce, do které se infiltrovaly stvůry a ve které je netvor, k němuž Jacob našel klíč v podobě „netvorštiny“. Vlak, do něhož stvůry násilím nahnaly podivné děti i některé ymbryny, dávno zmizel v tunelu. Zůstala však pachová stopa a k Emmě a Jacobovi přibyl podivný pes Addison, který sice nosí brýle, ale čich mu slouží dobře.

Tak začíná poslední (zatím? doopravdy?) velká mise našich podivných a podivuhodných přátel. Na nebezpečné výpravě za osvobozením svých druhů potkávají Jacob a Emma další podivné, laskavé i kruté, poznávají zradu, nebezpečí závislosti, závist i chorobnou touhu po moci. Na konci musí Jacob volit, který z obou světů mu bude domovem. Anebo ho čeká překvapivé řešení? Odpověď naleznete v knize, v níž text opět skvěle doplňují dobové fotografie, některé více než zvláštní – zkrátka podivné.

Více aktuálních informací najdete na www.sirotcinecslecnyperegrinove.cz.

Vychází 13. 4. 2016, EAN: 9788074629334

pevná vazba s přebalem, 496 stran, běžná cena: 388 Kč

Originální název: Library of Souls: The Third Book of Miss Peregrine’s Peculiar Children

Přeložila: Bronislava Grygová

 

Vychází také jako e-kniha.

Ukázka z knihy: https://issuu.com/nakladatelstvijota/docs/sirotcinec_slecny_peregrinove_kniho

Podívejte se na trailer:

Ransom Riggs vyrostl na Floridě, ale nyní je jeho domovem kraj podivných dětí – Los Angeles.  Byl odkojen duchařskými příběhy a britským humorem, což zřejmě vysvětluje, proč píše právě takové příběhy, jaké píše. Existuje nenulová možnost, že je právě teď u vás doma a pozoruje vás z úkrytu pod postelí. (Běžte to prověřit. Počkáme na vás.) Pokud ho nenajdete tam, můžete se s ním setkat prostřednictvím Twitteru  @ransomriggs nebo na ransomriggs.com.

V Nakladatelství JOTA již vyšlo:

SIROTČINEC SLEČNY PEREGRINOVÉ PRO PODIVNÉ DĚTI

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií.

To vše čeká na odhalení v nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu…

Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.

SIROTČINEC SLEČNY PEREGRINOVÉ: PODIVNÉ MĚSTO

Děti ze Sirotčince slečny Peregrinové se vracejí!

Mimořádná pouť, která začala v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, podivného hlavního města celého světa. Doufají, že zde naleznou lék pro svou milovanou ředitelku, slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou číhají nečekaná překvapení na každém rohu. A než Jacob dovede podivné děti do bezpečí, musí učinit důležité rozhodnutí, které se týká jeho lásky k Emmě Bloomové.

Sirotčinec slečny Peregrinové vtáhne čtenáře do imaginárního světa telepatie a časových smyček, cirkusových triků a vlkodlaků – do světa obydleného „podivnými“ dospělými, vrahounskými stvůrami a bizarními druhy zázračných zvířat. Stejně jako v prvním díle v sobě i druhá část Podivných dětí spojuje napínavou fikci s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a nabízí tak jedinečný čtenářský zážitek.

Na 29. září 2016 je ohlášena premiéra filmového zpracování první knihy Sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Na režisérskou stoličku usedl excelentní Tim Burton, Role slečny Peregrinové se ujala herečka Eva Green, sekundovat jí budou Samuel L. Jackson, Judy Dench nebo Asa Butterfield. Do českých kin distribuuje společnost CinemArt. Více na http://www.cinemart.cz/filmy/sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti/