Kniha Princ pojednává o upířím knížeti, který vládne tvrdou rukou ve Florencii. Naživu je již celá staletí a nikdo dodnes neví, jak se upírem stal a on sám o tom nikdy nemluví.

princDílo je propojujícím mostem mezi knihami Gabrielova inferna a trilogií Temná Raven. Můžeme se zde dozvědět hodně věcí o našem Princi a hlavně o tom, proč nenávidí profesora Gabriela Emersona.

Tato kniha je primárně o Princi a o tom, jak si neváží světa. Tím, že žije už tisíce let, se nudí, i když musí svými tajemstvími a silou ovládat  impérium. Ale jedno přání přece jen má a to zabít profesora Gabriela Emersona, který se nějakým způsobem dostal k obrazům, které kdysi patřily jemu. A aby to nebylo málo, pomsta by měla být udělána úplně, a tudíž chce zabít i jeho manželku a jeho dítě. Přece jen mu v tom něco brání, ale pořád neví, co…

Hlavní postava mě velmi zaujala. Princ je velmi uzavřený, mezi ostatními upíry platí za trochu podivína, ale kolikrát v knize naznačí, že mu to tak vyhovuje a je třeba v boji proti ostatním nechat nějaké trumfy pro sebe. Pořád je opředený tajemstvím a doufám, že v dalších knihách se o něm budeme dozvídat čím dál tím více.

Autorem je Sylvain Reynard. Je to kanadský spisovatel se zájmem o renesanční umění a kulturu a přehnaným poutem k městu Florencii. Podoba tohoto spisovatele není známá a proto, se nějakou chvíli spekulovalo o tom, že je to žena. Kde je pravda, to nikdo netuší.

Princ je velmi krátký a je to opravdu jen takový přechodový most mezi trilogiemi. Dílo má pouze sto dvacet stran, a jelikož je to kniha jen o Princi, může se zdát v některých místech trošku nezáživná. Navíc zde nejsou žádné ilustrace.

Každopádně si myslím, že by v knihovničce tato kniha měla být, když už máme trilogii Gabrielova Inferna a chceme navázat plynule na Temnou Raven.

Vydal: XYZ, 2015
Autor: Sylvain Reynard
Překlad: Hana Netušilová, Kristýna Vítková
ISBN: 978-80-7505-046-5
ISBN: 9788075050465
Počet stran: 120