Máte rádi, když Vám pod rukama vzniká balíček, se kterým v následujících minutách rozdrtíte své soupeře? Rádi si zahrajete s neznámými soupeři, ale Dominion Tour je na moc dlouho? Nebo se rádi ponoříte do jiného tématu, než je středověk? Máte to kousek do Olomouce a nebo volnou sobotu a hledáte záminku, proč se do tohoto města podívat?

Pokud jste alespoň na jednu z otázek odpověděli kladně, zbystřete!

Klub deskových her DoUPě Olomouc (odkaz) pořádá tuto sobotu 16. dubna turnaj v karetní deck-buildingové hře z prostředí vesmírných soubojů – Star Realms (českou verzi hry domácím fandům přineslo vydavatelství Blackfire). Akce se bude konat v prostorách Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, konkrétně v učebně 1.034. Zájemcům doporučujeme vyhradit si na akci celý den, začátek je stanoven na 11 hodin, poté proběhne několik hodin lítých vesmírných soubojů a akci zakončí afterparty ve formě volného hraní. Odkaz na událost zde.

Co je to vlastně Star Realms? Že jde o deck-buildingovku s tématikou vesmírných bitev jsme již naznačili. Hra je primárně určena pro dva hráče (a formát turnaje tomu odpovídá, herní systém bude jeden na jednoho), jedná se tedy o souboj postavený na vlastní taktice a reakcích na soupeřova rozhodnutí a tahy. Žádné intriky a spolčování se s jinými hráči, jde o čistou řež dvou protivníků. Kdo postaví mocnější flotilu a drtivými údery ochromí soupeře natolik, že jeho autorita klesne k bodu mrazu? To bude jasné po sobotní události!