Minulý rok se na plátna kin vrátil Jurský park, tedy vlastně svět. Režie se ujal neznámý Colin Trevorrow a nebylo jasné, co od filmu očekávat. Nakonec však snímek mile překvapil jak svojí kvalitou, tak zejména rekordními tržbami. Celkově film jen v USA utržil více než 650 milionů dolarů a celosvětově částka tržeb překonala 1,6 miliardy dolarů. O pokračování se začalo jednat ihned po prvním víkendu, který započal lámání rekordů.

Pokračování bychom se měli dočkat v roce 2018, přesněji 22. června. Bohužel u toho již nebude režisér Trevorrow, který se přesunul do předaleké galaxie a připravuje devátou epizodu Star Wars. Na jeho pozici usedne další méně známý tvůrce, Juan Antonio Bayona. Ten natočil například povedený horor Sirotčinec, ale také na Oscara nominovaný film Nic nás nerozdělí. Bayona měl původně režírovat pokračování Světové války Z, ale nakonec projekt opustil a přešel od zombíků k dinosarům.

Juan-Antonio-Bayona-directing-The-Impossible

Scénář by znovu měla napsat dvojice Colin Trevorrow a Derek Connolly, z herců se do svých rolí vrátí Chris Pratt a Bryce Dallas Howard. Pokračování by se mělo točit kolem vztahu lidí a dinosaurů, což nejlépe vystihuje citát z původního Jurského parku, který pronesl Sam Neil v roli Alana Granta: “Dinosauři a lidé, dva druhy, které doba oddělila propastí 65 milionů let evoluce tu stojí proti sobě. Jak můžeme mít sebemenší představu, co očekávat?”

Zdroj: comingsoon.net