lotrflameofwest1Oblíbená karetní LCG hra Pán prstenů, jejíž českou verzi tuzemským fanouškům přineslo vydavatelství Blackfire, má v našich končinách zatím slušnou popularitu. O tom svědčí i řada rozšíření přeložených do češtiny. V anglické verzi hry, kterou mají „na svědomí“ Fantasy Flight Games, nyní přichází nová kampaň – The Flame of the West.

Hráči se mohou těšit na tři nové scénáře – The Passing of the Grey Company, The Siege of Gondor a The Battle of the Pelennor Fields. Přeneseme se tak do děje knihy/filmu Návrat krále, v němž Aragornova družina prochází stezkami mrtvých, bojuje s korzáry a nakonec se střetne s mordorskou armádou v legendární bitvě na polích Pelennoru. Bitvě, která vrcholí soubojem s Černým kapitánem, králem prstenových přízraků. K tomuto zážitku kromě nového rozšíření potřebujete pouze základní verzi hry, žádná jiná starší rozšíření nejsou vyžadována.

Na takovou výzvu jsou ale samozřejmě potřeba posily – těch vám rozšíření nabídne spoustu. Vojáci Gondoru, rohanští jezdci, hraničáři… Těšit se můžeme například na novou Éowyn či na zajímavou verzi Aragorna s nulovým počátečním ohrožením (jež je ovšem vyváženo několika nevýhodami). Proti vám pak budou stát korzáři z východu, hrůzu vyvolávající duchové mrtvých bojovníků či kouzla Černého kapitána.

Rozšíření vyjde v angličtině na podzim roku 2016.

lotrflameofwest2