Nakladatelství FANTOM Print vydává třetí díl akční urban fantasy série Grimnoirské kroniky:

„KDYŽ JSOU DÉMONI TEN MENŠÍ Z VAŠICH PROBLÉMŮ…“

… je třeba se zhluboka

nadechnout a zachránit svět!

okovy-valky-front_thumbLarry Correia se vrací a servíruje nám třetí díl Grimnoirských kronik. Opět se jedná o nadupanou akční jízdu z alternativní historie odehrávající se ve třicátých letech dvacátého století, v níž se setkáte se všemi starými dobrými (a ano, i špatnými) známými. A každý bude muset přiložit ruku k dílu, protože boj za záchranu světa, který poznal magii, spěje do finále!

Jake Sullivan a jeho přátelé odhalili spiknutí namířené proti Aktivním, nicméně mrtvý kancléř Impéria dál sesílá varování před záhadným Stopařem a ďábelským Nepřítelem, a na svou misi se tak vydává jedna supermoderní vzducholoď. Jake a bývalý Železný gardista Toru hodlají vyrvat Impériu technologii, s níž by dokázali předstihnout síly Zla. Ovšem na tajné vojenské základně odhalí děsivou pravdu, která změní vše…

Mladá Cestovatelka Faye při pátrání po původu svých fascinujících schopností zatím zavítá na místa, kde se z oficiální mrtvoly může velmi rychle stát mrtvola reálná – v Berlíně plném zombií je to rozhodně sázka na jistotu. To v Americe vytáhli do boje politikové a mediální lůza. Jejich cílem je nahnat Aktivní na jedno místo, kde nebudou dělat problémy a budou pod dohledem. A každý, kdo s tímto úžasným plánem nesouhlasí, je zrádce a nepřítel národa…

Larry Correia opět dokazuje, že z autora svižných akčních příběhů vyrostl ve velkého vypravěče skutečně epických rozměrů. Jeho mix gangsterky, superhrdinských komiksů, šestákových dobrodružných románů a klasické fantasy zabodoval po celém světě a nyní mají i naši čtenáři díky nakladatelství FANTOM Print (www.fantomprint.cz) možnost přesvědčit se, jaký osud Correia jejich oblíbeným hrdinům a celé Grimnoirské společnosti přichystal…

A nejen to – autor této série i populárních Lovců monster, Larry Correia, přijede u příležitosti vydání své novinky do Prahy. Autogramiáda se bude konat 22. dubna 2016 v pražském Paláci knih Luxor.

grim rub

Anotace:

Spojené státy americké – Bradford Carr, strůjce spiknutí proti Aktivním, je mrtvý, ale jeho sen o podřízení magie státu žije dál. Prezident Roosevelt se snaží prosadit Zákon o registraci Aktivních a v cestě mu stojí jen Grimnoir, který se neochotně stává mluvčím všech mágů v zemi.

Francie – Sally Faye Vierrová se stále snaží pochopit kouzlo, které z ní udělalo jednoho z nejmocnějších mágů v historii. Ví, že coby Provázaná se stala zbraní, ale otázkou stále zůstává, proti komu se její síla nakonec obrátí, protože poslední nositel této kletby skončil jako masový vrah.

A kdesi nad Pacifikem Jake Sullivan velí vzducholodi plné grimnoirských rytířů a pirátů, kteří se vydali na svou nejnebezpečnější misi. V japonském Impériu, válečném stroji vytvořenému na obranu lidstva, se k moci dostal podvodník, který si hraje na kancléře a ignoruje všechna varování o blížícím se Nepříteli. Jake Sullivan a jeho spojenci vidí jen jeden způsob, jak Impériu otevřít oči. Musí proniknout do srdce nejmocnější říše světa a zabít údajně nesmrtelného muže, který jí vládne.

Ukázka z knihy:

http://www.mfantasy.cz/wp-content/uploads/2016/04/okovy-valky-ukazka.pdf

Info o knize:

Autor: Larry Correia

Originální název: Warbound

Formát: brož., 145×205 mm

Počet stran: 352 stran

Cena: 299 Kč

Nakladatel: FANTOM Print (www.fantomprint.cz)

ISBN: 978-80-7398-346-8

O autorovi:

Larry Correia

Americký spisovatel a fanoušek zbraní. Vystudoval ekonomiku a účetnictví, byl ale také knihkupcem, střeleckým instruktorem či majitelem obchodu se zbraněmi. První román napsal na univerzitě, ovšem spokojený byl až s Lovci monster s. r. o. (Monster Hunter International, 2007), který upoutal pozornost nakladatelství Baen. Kromě zatím pětidílného cyklu Lovci monster má na kontě ještě trilogii Grimnoirské kroniky, z dalších románů jmenujme například Dead Six a Swords of Exodus, které vznikly ve spolupráci s Mikem Kuparim.

Cyklus GRIMNOIRSKÉ KRONIKY:

Vychutnejte si Correiovu alternativní historii, v níž se lidstvo setkalo s podivnou Mocí, která obdařila vybrané jedince podivuhodnými schopnostmi, a jejím Nepřítelem, jenž chce všechny – nejen obdařené – prostě sežrat. Grimnoirské kroniky jsou jednou z nejzábavnějších sérií široko daleko. A samozřejmě je to i akční jízda!