Snímek Batman v Superman je již nějaký ten pátek v kinech, a tak je na místě se podívat na jeho finanční bilanci. Film stál 250 milionů dolarů, náklady na reklamu se pohybují okolo 150 milionů dolarů, což je na film podobného formátu standardní částka. Nepsaným pravidlem v Hollywoodu je, že by měl snímek vydělat 2,5x hodnotu svého rozpočtu, do kterého není započítána suma na propagaci. Suma sumárum, duel dvou ikon stáje DC by měl tedy vydělat něco kolem 625 milionů dolarů. O prvním víkendu snímek utržil jen v Americe slušných 166 milionů dolarů. O druhém víkendu bohužel přišel výrazný propad (o 69 %), snímek utržil v kinech 51 milionů dolarů. V tu chvíli už začínalo být jasné, že je zaděláno na problémy. Je potřeba dodat, že takové propady se u blockbusterů objevují standardně, ale proti BvS mluví to, že v kinech neměl žádnou konkurenci a mohl tedy v klidu paběrkovat. Přišla na řadu šeptanda (a že to je silná zbraň), a jak známo, kvůli slabým hodnocením a přijetí filmu u kritiků i diváků si zákazníci pořádně rozmyslí jestli jít na druhou, třetí projekci. Zvláště když snímek nenaplnil očekávání a je udělán spíše pro fanoušky, než pro širší publikum (jak to dělá konkurence).

Co si budeme povídat, potenciál látky byl daleko větší a předběžné průzkumy dávaly najevo, ze se snímek snadno přehoupne přes miliardu a bude se přibližovat takovým snímkům jako jsou Avengers nebo Jurský svět. Bohužel, nezvládnutý marketing, scénář a plus šeptanda okolo filmu posílají film do „druhé ligy“ a studio Warner Bros. bude rádo, když snímek udrží v kinech co nejdéle. O miliardě si mohou Warneři nechat zdát, jedině pokud BvS znovu pustí do kin v rámci rozšířené verze, která dorazí do obchodů v průběhu roku na Blu-ray.

Tržby se nejspíše zastaví někde okolo 900 milionů dolarů, což by v konečném důsledku rozhodně nebyl průšvih. Film se zaplatí, ale je to pro studio jedno z dalších varování, že má přistupovat k projektům jiným způsobem.

Aktuálně BvS dosáhlo těchto čísel:

Tržby v USA: $319,501,603
Tržby ve světě: $532,100,000
Celkové tržby: $851,601,603

První víkend: $166,007,347
Druhý víkend: $51,335,254 (-69.1%)
Třetí víkend: $23,363,079 (-54.5%)
Čtvrtý víkend: $9,028,356 (-61.4%)
Pátý víkend: $5,520,000 (-38.9%)

Na internetu mezitím proběhla šuškanda, že Warneři malinko mění strategii a režiséři již nebudou mít takovou tvůrčí svobodu (s výjimkou totálních es jako jsou například Nolan, Affleck či Eastwood). Studio se navíc zaměří na filmy se značkou LEGO nebo fantasy příběhy od J. K. Rowlingové, a samozřejmě komiksy. Uvidíme za pár let, jestli na tom je něco pravdy a případně jak to studiu pomohlo.

Zdroj: boxofficemojo.com