Nakladatelství Epocha: Tereza Matoušková v dubnu vydala již pátý příběh z oblíbeného Podmoří. Děti vánice jsme sice již pokřtili, pokud jste se však nemohli zúčastnit, máme pro vás skvělou zprávu. Společně s autorkou Terezou Matouškovou jsme se rozhodli knížku slavnostně přivítat ještě jednou, tentokrát v Brně, a to 30. dubna.

Podmoří – svět pod hladinou moře, který udržuje v chodu mechanické slunce. Žít zde není jednoduché, což hrdinové Terezy Matouškové již nejednou pocítili. Ani v Dětech vánice je osud šetřit nebude. Opět se můžete těšit na napínavý příběh z propracovaného světa a množství postav, z nichž o žádné nelze jednoznačně říct, zda stojí na straně dobra či zla. A pokud jste ještě Podmoří nenavštívili, nemusíte se bát, že byste se při cítili ztracení. Kniha má samostatný děj, do kterého samozřejmě zasahují hrdinové a události předchozích příběhů, ale vše je srozumitelné i pro nováčky.

Přečtěte si ukázku nebo si poslechněte audioukázku.

Brněnský křest se odehraje v sobotu 30. dubna od 17.00 v čajovně Chajovna (Dominikánské nám. 6/7, Brno).

Více informací najdete na https://www.facebook.com/events/1093525874000947/

Společně s autorkou se na všechny moc těšíme!

Recenze:

„Pozorný čtenář si zajisté povšimne také toho, jak autorka umí skvěle vykreslit vztahy mezi jednotlivými kastami a zároveň zvládá zapojit do příběhu také psychologii. Knížka je v určitých částech vyplněna pohledem do duší a myšlenek jednotlivých protagonistů, což nejenom okoření děj o další zajímavé informace k postavám i světu, ale zároveň pomůže dodat celému příběhu o něco uvěřitelnější nádech.“ – Martina Ryšková, MFantasy

Trailer:

Knihu můžete zakoupit se slevou přímo u Epochy (http://www.epocha.cz/detailknihy.php?id=758), ve všech dobrých knihkupectvích a jako e-book například na http://www.epocha.cz/detailknihy.php?id=758.

Anotace:

Národům Podmoří vládnou elitní čarodějové – zasvěcení. Někteří studují zákony fungování magie, jiní navrhují složité stroje… a další bojují. Málokdy táhnou za jeden provaz a následky jejich válek vyrývají do podoby světa hluboké jizvy. Jenže ne vždy zabíjí pouze bojová magie. Když kouzla ponechaná napospas osudu zdivočí, sama se stávají hrozbou…

Zorena Rútid sebrala posily a táhne spolu se svým druhem na pomoc Lerienu zmítanému nepokoji. Cestou je však stihne vánice. Záhy se ukáže, že v horách na čaroděje čekají větší problémy než sněhové závěje. Odkázáni sami na sebe čelí chladu a stínům minulosti. Zapomenuté i té nedávné.