Do tisku unikla přísně tajná zpráva z bezpečnostních kruhů, která znepokojila veřejnost. 19. února 2016 došlo v centru Prahy k události, která otřásla místními obyvateli a způsobila paniku mezi počestnými dámami. Do Prahy dorazili Vikingové. Podle dostupných zdrojů vyrabovali knihkupectví Fantasya a donutili nebohou prodavačku je hostit medovinou a jídlem. Na místě se shodou okolností nacházel jistý šéfredaktor MFantasy, který řádění zlotřilých běsů zdokumentoval a odhalil nám dramatické chvíle, které v knihkupectví zažil.

„Nemohli jsme nic dělat, byli to obři, statní vikingští chlapi. Někteří z nás kladli houževnatý odpor, avšak slovy klasika odpor byl zbytečný. Lidé v panice sháněli cokoliv, co by jim mohlo poskytnout informace o řádících dobyvatelích, aby tím získali radu, jak uniknout jejich bezbřehé krutosti.“

Naší redakci se podařilo zjistit, že jedinou obranou proti barbarské tlupě se staly knížky známého spisovatele Jaroslava Mosteckého, zejména pak druhý díl románu Vlčí věk, s názvem Lars, šťavnatá lebka. Tato knížka je o mnoho silnější, než díl první, takže zoufalá veřejnost získala nejen důležité návody jak na Vikingy, ale když došlo k odhalení v zákulisí studujících jednotlivců vikingskými válečníky, lidé úspěšně publikaci využili k fyzické obraně proti zpustlé bandě. Po zasažení dílem se dle očitých svědků dokonce dal jeden Viking na zběsilý útěk, při kterém vhodil lavičku do Botiče a se slovy „Ódine, proč jsi mě opustil?!“ na ní odpádloval za pomoci sloupku se zákazem vjezdu směrem do moře.

DSCN4638

Po rozsáhlém vyšetřování bylo zjištěno, že Vikingové se do Prahy vypravili poté, co zjistili, že je Jaroslav Mostecký ve svých knížkách odhalil a rozhodli se mu jeho smělé plány překazit. Šéfredaktorovi MFantasy se podařilo s nasazením vlastního výtisku knížky pořídit fotografii (foto níže), na které zlotřilá individua odvádějí nebohého spisovatele neznámo kam.

DSCN4692

Naší redakci se nepodařilo získat oficiální vyjádření organizátora akce, ale mezi veřejností panuje úleva, že Jaroslav Mostecký nepíše třeba o zombie apokalypse.

Recenzi na knížku Jaroslava Mosteckého Lars, šťavnatá lebka, si můžete přečíst ZDE.

Petr Šimek

About The Author

Šéfredaktor