Celaena, nejobávanější vražedkyně v celém Endovieru, se stala královou bojovnicí. Jako taková má za úkol bez zbytečných otázek plnit všechny jeho rozkazy – dělat tu nejšpinavější práci a odstraňovat ze světa všechny, kteří stojí králi v cestě za jeho cílem. Avšak naše hlavní hrdinka cítí, že něco není v pořádku. Někdo nebo něco pohlcuje temnotou srdce království a nic není takové, jak se může zdát. Podaří se jí zjistit odpovědi na vše, co jí vrtá hlavou? Klást otázky je nebezpečná věc, ale Celaena nikdy nedělá věci pod její úroveň. Rozjela nebezpečnou hru, má šanci na to, aby ji vůbec vyhrála?

Ovládaná zlem.

Vázaná povinností.

Rozpolcená láskou.

Opět jsme se dočkali chvíle, kdy druhý díl série předčil ten první. Půlnoční koruna totiž s sebou nese vše, co mi ve Skleněném trůnu chybělo – drsnější akci, vražednou sílu a pořádné tajemství, které vás neustále nutí číst dál. Musím říct, že mé srdce i mysl skákalo během celého příběhu upřímným blahem a radostí, že se dočkalo toho, co si přálo!

pulnocnikoruna2Knížka nabízí dynamický příběh, kde nebudete mít příliš času na odpočinek. Neustále totiž budete během čtení uvažovat nad tím, co Celaena zase vymýšlí za nápady a jaké plány spřádá za hradbami samotný král. Vše se totiž ukazuje jako mnohem složitější, než tomu bylo na počátku této cesty…

Jedná se skutečně o energické dílo, které má vše, co bych od Young Adult četby s fantasy prvky čekala. Je zde akční děj, zajímavé a samozřejmě trochu vzhledově přeceňované postavy a hlavně poutavá zápletka, která není úplným klišé. Milovníci romantiky si také přijdou na své – milostný trojúhelník určitě nechybí. Avšak nemusíte se bát, nebude se jednat o přehnaně slazený čajík. Láska totiž nebývá vždy jednoduchá jako hádanka pro děti a to platí dvojnásob u naší hrdinky.

Postava Celaeny se ukazuje totiž po vlažném nástupu ve Skleněném trůnu konečně ve své plné síle. Je při útoku rychlá, neviditelná a smrtící a být jejím dobrovolným protivníkem by chtěl být opravdu jen sebevrah. I přes své vraždící dovednosti má však stále duši, která ji nutí zvažovat vše, co se chystá udělat. Autorka nám postupně odhaluje nejenom minulost naší bojovnice, ale také se dokáže věnovat i dalším postavám a rozvádět jejich osudy, díky čemuž se dozvídáme opět další podrobnosti o celém světě Endovieru.

Jako velké pozitivum vnímám také to, že ani ve druhém díle pořádně nevíte, o co tady skutečně jde. Příběh se ukazuje jako mnohem hlubší a promyšlenější – přesně takový, jaký si ho všichni náročnější čtenáři přáli. Sarah J. Maasová se svým fanouškům díky tomu představuje jako skvělá vypravěčka, která umí pracovat s postavami i příběhem v knižní sérii.

Občas se sice našla v Půlnoční koruně hluchá místa, ale nijak výrazně to celému dílu neublížilo. Autorce se podařilo napsat poutavé pokračování, které navnadilo na třetí díl série s názvem Dědička ohně, jehož vydání se plánuje na konec letošního dubna a slibuje opět pořádnou várku nenudící akce! Myslím, že se máme na co těšit!

Název: Půlnoční koruna
Vydal: CooBoo; 2016
Autor: Sarah J. Massová
Překlad: Ivana Svobodová
ISBN: 978-80-7544-053-2
Počet stran: 400