Steven Spielberg pro nás chystá svůj nový projekt a půjde o sci-fi jménem Ready Player One. Děj by se měl odehrávat dle knižní předlohy v roce 2045, kdy se svět utápí v energetické a ekonomické krizi a není to dobré místo k životu. Většina lidí tedy proto utíká do umělého vytvořeného vesmíru OASIS, videoherního systému, kde si člověk může vytvořit novou identitu, pracovat, studovat a plnit si své sny.

Vše se mění ve chvíli kdy jistý Wade Wattson objeví jeden z klíčů, které vedou k pokladu. Pokladu, který před svou smrtí zanechal tvůrce videohry a miliardář James Halliday. Začíná peklo, jelikož jde o obrovskou moc, kterou může nálezce získat, pokud poklad najde. Navíc boj se přesouvá i do skutečného světa a zde propuká daleko větší boj o život.

V hlavních rolích se objeví Tye Sheridan, Olivia Cooke a Ben Mendelsohn. Nově by se k nim mohl přidat veterán Simon Pegg, který je známý z Mission: Impossible, Star Treku či Star Wars (menší cameo). Letos ho uvidíme v pokračování Star Treku s podtitulem Beyond. Zatím je vše v jednání, ale Peggovi by nemělo nic bránit se připojit k filmu. O jeho postavě kolují zprávy, že by se měla jmenovat Ogden “Og” Morrow, spolutvůrce virtuálního světa OASIS a nejlepší přítel Jamese Hallidaye, který OASIS vytvořil.

Zdroj: thewrap.com