Nakladatelství Epocha vydává 52. svazek Fantastické Epochy:

Kladivo na démony – jubilejní díl Kladiva na čaroděje pod taktovkou Jiřího Pavlovského

Oblíbená série akční urban fantasy se dočkala desátého dílu!

 10_Kladivo_na_demony_FRONT

Vše odstartoval Jiří Pavlovský příběhem Magie pro každého v roce 2012. Zakladatel a duchovní otec série má na svém kontě již čtyři díly; na první navázal Městem mrtvým a představil se i v páté části nazvané Výtah do pekla. Kladivem na démony jeho účast v první řadě série nekončí, Pavlovský se postará i o velkolepé finále.

Slyšíte o Kladivu na čaroděje poprvé? Příběhy psané hvězdami i talentovanými nováčky české a slovenské fantastiky vás zavedou do našeho světa, ovšem tak, jak ho neznáte… a vlastně ani netoužíte poznat. Temné přízraků, oživlé mrtvoly, zabijáci, démoni, psychopati, nekrofilové či upíři – s těmi všemi má svérázná parta vyšetřovatelů okolo Felixe Jonáše co do činění, takže pokud potřebujete pomoc tohoto rázu, neváhejte se na ně obrátit. No, nebo raději váhejte, protože jsou to sice hrdinové, ale v uvozovkách – do typických klaďasů mají pořádně daleko.

Série v sobě mísí prvky fantasy, detektivky, hororu, magického realismu a mnoha dalších žánrů. Je šitá na míru čtenářům, kteří mají akční rádi, dobrodružné, lehce vtipné, a především návykově čtivé knihy.

Základní dvě ingredience, z nichž je série namíchaná, se jmenují násilí a humor – a obě z nich jsou v guláši jménem Kladivo na démony obsaženy vrchovatou měrou. Fanoušci ostrých bitek a drsňáckých hlášek si můžou mnout ruce, protože pacifismus zde není dominantní ideologií. Očekávejte svištění kulek, duté nárazy tříštících se kostí a tiché šeptání zaklínadel. Marek Dvořák, Mfantasy.cz

Velkou výhodou Kladiva je, že ačkoliv jsou díly provázané hlavní dějovou linkou, v každém dostanete samostatný epizodní příběh – do série tak můžete naskočit v jakémkoliv okamžiku, jakoukoliv knihou. Každý autor přitom přináší něco nového – někdo klade větší důraz na detektivní prvky, někdo na humor a hlášky, někdo na hororovou atmosféru a akci… Čtenáři si tak přijdou na své, ať už preferují cokoliv.

Ti, kdo milují Felixe a jeho tým, se mohou těšit na další křížovou výpravu napříč Prahou i Peklem, při níž nekorektní sarkasmus odrovná kteréhokoliv obřího démona, amatérského kouzelníka či okresní celebritu (o Červené krabici nemluvě), jež se jim pokusí postavit do cesty. – Wojta Běhounek, časopis Pevnost

Ukázka z knihy:

Novinky, obálky, ukázky, zajímavosti… najdete na:
www.facebook.com/kladivonacarodeje

E-book koupíte například na:
http://www.palmknihy.cz/kladivo-na-demony.html?a_box=5zteq9b3

 Anotace:

K Felixi Jonášovi zavítá návštěva. Jenže tentokrát nepřichází s další zakázkou. Chce ho zabít. Začíná hon na Felixe a on ani netuší, proč je lovnou zvěří. Útoky mají společnou jedinou věc – tajemnou červenou krabici. Aby přežil, musí se vydat do míst, kam lidská noha ještě nevkročila. Alespoň ne lidská noha stále připojená k tělu.

Info o knize:

Autor: Jiří Pavlovský / Název: Kladivo na démony / Obálka: Lubomír Kupčík / Formát: paperback, 125×195 mm / Počet stran: 168 / Cena: 159 Kč / Nakladatel: Nakladatelství Epocha (www.epocha.cz) / Edice: Fantastická Epocha (52. svazek Fantastické Epochy) / ISBN: 978-80-7425-291-4

O autorovi:

Jiří Pavlovský (* 1968)

Narozen v roce 1968 v Praze, spisovatel, komiksový (a filmový) publicista, překladatel a vydavatel.

Spolu s dalšími členy literární skupiny Rigor Mortis patří k autorské generaci (mj. Štěpán Kopřiva a Jiří Kulhánek), která v polovině devadesátých let vnesla do české fantastiky svěží vítr v podobě nekorektních, cynických a akčních příběhů. Sám i ve spolupráci s dalšími autory publikoval řadu povídek, z nichž mnohé získaly žánrová ocenění: Noční návštěva a Dobro vítězí (Cena Karla Čapka), Eskorta (Cena Akademie SFFH) aj. Jakožto samostatný titul mu v rámci sci-fi série Mark Stone vyšel román Zatykač na Stonea.

Kladivo na čaroděje pak Jiří Pavlovský nejen vymyslel a napsal doposud čtyři díly, ale rovněž na něj dohlíží a do série hodlá přispívat i v budoucnu.