Gambit měl mít premiéru letos 6. 10. 2016, ale bohužel stále ještě nezačalo jeho natáčení a tak studio Fox bylo nuceno stáhnout ho z kalendáře premiér. Film provází celá řada problémů, které začaly odchodem režiséra Ruperta Wyatta (Zrození Planety opic), který “posádku” opustil kvůli průtahům. Ty mu způsobovaly problémy, protože kvůli nim hrozilo, že by nemohl stihnout své další závazky. Pak byl na odchodu také představitel Gambita, Channing Tatum. Tomu se nelíbil rozpočet filmu, který byl stanoven. Nakonec se ale studio s hercem dohodlo a chyběl už “jen” režisér. Tím je nakonec Doug Liman. Člověk, který natočil výborný snímek Na hraně zítřka s Tomem Cruisem. Aktuálně není zcela jasné, jaké problémy film povází tentokrát, jestli se jedná o tvůrčí souboje nebo nějaké výhrady ze strany herců nebo studia.

Studio Fox zároveň oznámilo data dvou premiér, přesněji 6. 10. 2017 a 12. 1. 2018, které se budou týkat světa X-Menů. Je velmi pravděpodobné, že jeden z termínů si pro sebe ukradne pokračování povedeného Deadpoola. Druhý by mohl připadnout právě Gambitovi, který by tak získal čas na realizaci. Je ale také možné, že se dočkáme chystaného snímku X-Force, který pojednává o týmu ostřejších mutantů podobných Deadpoolovi. Navíc, po úspěchu Deadpoola může podobný film studio zkusit znovu, jen místo jednoho “hrdiny” dostaneme tým.

Objevila se zpráva, že by se studio mohlo také znovu pokusit nastartovat Fantastickou čtyřku, která posledně velmi pohořela. Osobně se mi to zdá ale velmi nepravděpodobné a doufám, že Čtyřka přejde jako Spider-Man k Marvelu, který ví jak se s jejich postavami má zacházet. Další variantou může být v minulosti zmíněný cross-over X-Menů a Čtyřky. Uvidíme v budoucnu, která možnost je nakonec správná. K jaké se přikláníte Vy?

Zdroj: collider.com