Nevím jak Vy, ale já s tím hnusným počasím a blížícím se aprílem (který bude asi ještě zrádnější) bojuji jednoduše – nejraději někde v teple sáhnu po deskovce a víkend tak překonám pohroužen do zajímavého světa některé deskové hry. Další, a sociálně zajímavější možností, je využít bohaté nabídky turnajů či akcí, které se po celé republice konají v prvním dubnovém víkendu.

velbloudi dostihy

První z možností, kterou Vám chceme představit, je akce, která se odehraje 2. dubna v brněnské čajovně Probuzený slon. Deskoherní klub tam od 14:00 bude pořádat turnaj ve hře Velbloudí dostihy. Tato zábavná rychlovka se sázkařskou tématikou dokáže být příjemnou náplní večera a tak není důvod, aby nemohla posloužit i jako turnajová hra. Startovné je symbolické (30 Kč), další informace o akci naleznete tady.

Dominion TourV Brně ještě zůstaneme a zmíníme pozvánku na turnaj v rámci Dominion Tour 2016, tentokrát kategorie „místní“. Příznivci tohoto deck-buildingového klenotu se sejdou v brněnské kavárně Anděl v sobotu 2. dubna. Turnaj začíná již v 10 dopoledne! Zúčastnit se mohou i úplní nováčci. Naši pozvánku na Dominion Tour 2016 najdete zde. Odkaz na brněnský turnaj potom tady.

DeskoCesko

Z Brna se přesuneme do Hradce Králové, kde v neděli 3. dubna (také od 14 hodin) proběhne již pátý díl deskoherního odpoledne/večera DeskoČesko. Akci bude hostit hradecká restaurace Šalanda a pořadatelem je hradecký obchod s deskovými hrami Planeta her. Nebude tedy rozhodně nouze o všechny možné deskoherní novinky, zároveň ani příznivci starých klasik nebudou ošizeni o herní zážitek. O akci je velký zájem, takže to vypadá, že by se v neděli v Šalandě mohla odehrát zajímavá společenská událost. Informace k akci tady.

Relative Range

Z Hradce Králové naše „doporučující stopy“ povedou do Prahy. Pražský klub deskových her Paluba pořádá akci pro fajnšmekry – tradiční sraz hráčů válečných a epických her Relative Range (odkaz zde). Na této akci nehledejte žádné rychlovky, karetky, rodinné či party hry. Tady půjde o hodinové partie, vedení armád a opojný pocit vítězství či hořkou pachuť prohry. Chcete-li tedy strávit víkend pohrouženi do taktického reje, dejte si do kalendáře čas 17:30 v pátek 1. dubna a doma řekněte, že vyčerpaní dorazíte až v neděli odpoledne. Dle slov organizátora už ale staré hardcore časy pominuly a na akci tak prý dojde i k pár hodinám spánku.

Ať už si vyberete kteroukoliv ze zmíněných akcí, či strávíte s deskovkami sobotní odpoledne v domácím prostředí, určitě nebudete litovat a počasí se budeme moct všichni společně vysmát!