Jíž zítra se u nás koná premiéra snímku Deadpool. A tak si pojďme projít co nás ve snímku čeká, jaké postavy se v něm objeví, jak je Deadpool propojen s X-Meny a také první ohlasy. Zkrátka pár řádků na odpolední čtení.

Wade Wilson (Ryan Reynolds) je bývalým členem speciálních jednotek, který se následně stal žoldákem. Poté co mu diagnostikovali pokročilé stadium rakoviny, se podrobil experimentální léčbě v rámci programu Weapon X, známého především mezi x-menovskými mutanty. Aplikovali mu Wolverinův léčivý faktor. Bohužel z toho vyšel trvale znetvořený. Poté přijal své alter ego jménem Deadpool.

Díky aplikaci léčivého faktoru se dokáže daleko rychleji uzdravit a navíc sám Deadpool může léčení ovládat svojí vůlí. Je odolný vůči většině jedů a drog, ale třeba takové sedativum ve velkém množství ho dokáže zastavit. Mezi jeho další schopnosti patří velká fyzická síla, nadlidská výdrž a rychlejší reflexy. Umí také bojová umění, ve kterých je mistr. V tomto ohledu se vyrovná i Wolverinovi. Zná mnoho vražedných taktik, ovládá střelbu a na zádech nosí dva meče. K jeho slabinám patří snad jen, že se dá snadno vyprovokovat a také, že s ním nikdo moc nechce spolupracovat, jelikož je dosti otravný.

Deadpool je jeden z mála hrdinů, který si uvědomuje, že je součástí komiksu a tak se dle toho chová – se čtenáři i přímo mluví během děje.

Deadpool_78

Když naši pozornost přesuneme k filmu, tak zjistíme, že jeho realizace nebyla snadná. Studio mělo jasnou představu a po neúspěších, které v minulosti potkaly podobné projekty, nechtělo moc ustupovat. Existovala také možnost, že se Deadpool uvede v nějaké týmovce (v té době měli premiéru Avengers). Nepříznivá situace se začala postupně obracet, když scénář k filmu ocenily takové kapacity jako David Fincher a James Cameron. Režisér snímku Tim Miller i nadále trval na tvrdém eRku, které by udělalo radost fanouškům.

Velkou pomocí pro vznik filmu nakonec byl producent Simon Kinberg, který za snímek začal bojovat a poté co bylo uveřejněno testovací video, studio svolilo k natáčení. Natáčení probíhalo v kanadském Vancouveru, kde si filmaři dokonce mohli dovolit na několik dní uzavřít dálnici. Samotné natáčení trvalo asi 48 dní. Většina záběrů je natočena ve skutečných lokacích a bylo natáčeno na 2D digitální kamery.

01

Ve filmu se kromě Wade Wilsona alias Deadpoola objeví i další postavy – viz jejich popis:

Ajax – Muž, který zničil Wilsonovi život. Podstoupil stejnou kůru jako Wilson a poté začal páchat násilí na svém okolí. Ve snímku ho hraje Ed Skrein, kterého můžete znát ze seriálu Hra o trůny nebo z nového Kurýra.

Angel Dust – Postava, která je závislá na Ajaxovi. Ten ji totiž v minulosti zachránil a naučil vše co zná. Mají mezi sebou milenecko-sourozenecký vztah. Angel Dust hraje známá ranařka Gina Carano.

Colossus – Všem známý suchar, který je protiváhou k Deadpoolovi. Původně ho měl hrát Daniel Cudmore jako v minulosti, ale bohužel odmítl, jelikož odmítal motion-capture a předabovaný hlas své postavy. Role se nakonec ujal kaskadér Andre Tricoteux.

Negasonic Teenage Warhead – Učednice Colossa. Má ráda výbušniny a disponuje telepatickými schopnostmi. Samotného Deadpoola nemá moc v lásce. Tuto postavu hraje Briamma Hildebrand.

Vanessa Carlysle – Wilsonova láska, která se o sebe umí postarat a nemá problém si ušpinit ruce. Hraje ji půvabná Morena Baccarin.

Weasel – Specialista na zbraně a velký Deadpoolův kamarád, kterému jde i hláškování. Hraje ho T. J. Miller, který prý během natáčení hodně improvizoval a jeho hlášky se dostaly i do finálního sestřihu filmu.

02

K propojení s X-Meny má ve snímku sloužit právě Colossus, který se objeví na základně X-Menů a také uvidíme Blackbird – x-menovský letoun (níže ve videu).

První ohlasy jsou zatím výborné a vypadá to, že tvůrci dali divákům a především skalním fanouškům film pro fanoušky. Film, který je věrný své komiksové předloze, patřičně drsný a nechybí mu černý humor. Mezi zdrženlivější komentáře patří, že snímek je povedený, ale děj u něj malinko drhne. Na závěr titulků prý diváky čeká bonusová scéna, takže v kině vydržte až do samotného konce.

Níže pár fotek z filmu a také IMAX plakát.

Deadpool_96 Deadpool_97 Deadpool_98 Deadpool_99

03 Deadpool_100

Soundtrack k filmu skládal čím dál známější Tom Holkenborg aka Junkie XL, který se k soundtracku vyjádřil následovně: „[Deadpool] je fantastický, nesmírně arogantní, vtipný, držkatý a násilný“. Níže si můžete poslechnout ukázku.

A nakonec odhady tržeb filmu. Podle posledních informací se zdá, že by snímek mohl “otevřít” v USA během prodlouženého víkendu s tržbami zhruba 55-60 milionů dolarů. To je na mládeži nepřístupný film báječné a nadějné číslo. Podobně loni bodoval Kingsman a dostal se nakonec až na 414 milionů. Pokud by se naděje vyplnily, byl by to impuls pro další studia, aby se nebála investovat do podobných projektů. Snímku také pomáhají zatím velmi dobré ohlasy a doufejme, že tento víkend se to v pokladnách projeví, už jen za originální kampaň si to Deadpool zaslouží.

Zdroj: youtube.comcollider.com / twitter.com / hollywoodreporter.comcomicbookmovie.com