Nakladatelství FANTOM Print vydává akční temnou fantasy:

„JE POSLEDNÍ NADĚJÍ ŘÍŠE,

ŽE NENASTANE DOBA TEMNOTY…“

… ale dost možná přinese věk

zabíjení, násilí a krve…

khaar_thumbKhaar se vypracoval z nalezence na velitele elitní královské jednotky. Je obdivovaným velitelem, jehož muži by za něj položili život, a on sám obdivně vzhlíží ke králově dceři. Ovšem za tváří hrdiny se skrývá ještě jedna – děsivá a brutální. Protože Khaar v sobě drží Bestii, kterou musí uklidňovat krví nevinných.

Brzy však přijde čas, kdy se Bestie přestane skrývat a zatne pařáty do lidského masa bez obav z odhalení. Království je totiž v ohrožení. Spiklenci uzavřeli smlouvu s temnými silami a mezi vítězstvím zla a nadějí lidského rodu stojí jen Khaar a jeho muži. Ti jsou vydáni všanc krutým severským barbarům i odpadlým jednotkám, po jejichž boku ještě nedávno bojovali.

Jenže zrádci udělali chybu. Považovali Khaara za člověka. Ve výhni krvavých bojů se velitel Jestřábů zbaví veškeré lidskosti, veškerého slitování. Jeho nepřátelé nevypustili pouze síly temných bohů, ale také něco, před čím se budou brzy sami třást hrůzou. Khaar se totiž nikdy nevzdává a má jediný cíl – zničit ty, kteří jej připravili o všechno

Vítejte v říši, která doslova zrudne krví. Střet mocných sil proti sobě postaví nejen nekromanty a černokněžníky, ale i démony a nemrtvé. Hlavní hrdina totiž nerozlišuje dobré a zlé, ale pouze ty, kdo jsou proti němu, a ty, kdo jsou s ním. Jeho snahou není vrátit lidem světlo, ale jen se pomstít – a snad, jakkoliv tomu sám nevěří, najít zbytky svého lidství…

Nakladatelství FANTOM Print (www.fantomprint.cz) přináší strhující fantasy, na kterou se nezapomíná. Zběsilá akce, temná tajemství i odporné kreatury toužící zotročit nevinné… V tomto světě není místo pro naději. Na konci zůstane jen popel, ale i v něm se Khaar bude zběsile smát…

Anotace:

Khaar je velitelem té nejelitnější jednotky království – obávaných Jestřábů. Jeho odvaha a síla jsou legendární, láska k mladé princezně dojemná a věrnost zemi neochvějná. Proto musí zemřít. Protože spiklenci chtějí celou zemi ponořit do stínu a přivést její obyvatele na oltář temných bohů.
Ovšem zbavit se Khaara není tak jednoduché. Tam, kde ostatní umírají a ztrácejí naději, Khaar se teprve probouzí. Protože i on v sobě má prastaré zlo; Bestii, která si žádá krvavé oběti nevinných a před kterou se budou muset sklonit barbarští Seveřané i civilizovaní zrádci. Jim všem – a také řadě bestií a démonů – se Khaar hrdě postaví. Jenže dost možná bude právě jeho vítězství znamenat větší temnotu než smrt…
S Khaarem přichází do české fantasy nový svěží vítr – nebo také krvavá bouře, protože Khaar nezná kompromisy a nezná ani slitování. Jeho nepřátelé možná slouží zlu, ale ani oni nejsou připravení na ničivou sílu, kterou vypustili do světa.

Ukázka z knihy:

http://www.mfantasy.cz/wp-content/uploads/2016/02/khaar-ukazka.pdf

Info o knize:

Autor: Roman Turčany

Originální název: Khaar vzdorující

Formát: brož., 145×205 mm

Počet stran: 304

Cena: 269 Kč

Nakladatel: FANTOM Print (www.fantomprint.cz)

ISBN 978-80-7398-342-0

O autorovi:

Roman Turčany

Narodil se v roce 1978 ve Šternberku u Olomouce. S rodinou žije v Českých Budějovicích, kde vystudoval střední integrovanou školu stavební. Už v té době psal povídky, které ale končily v šuplíku.

Po ukončení základní vojenské služby se začal literární tvorbě věnovat naplno, kdy napsal několik textů ovlivněných tvorbou jednoho ze zakladatelů žánru fantasy, R. E. Howarda. Zúčastnil se s nimi literárních soutěží, ale výrazněji se neprosadil. Pro inspiraci procestoval polovinu Evropy s batohem na zádech a úspěch se dostavil: v roce 2009 obsadil v Ceně Karla Čapka druhé místo s románem Khaar vzdorující.