Davy, která žila v perfektní rodině s perfektně naplánovaným životem, se dostala do úplně jiného světa kvůli vraždícímu genu HTS. Prošla si peklem ve speciálním táboře pro nadané nositele a po tom, co zabila kvůli svému příteli druhého člověka, se ozhodla s pár dalšími utéct do Mexika. Tam se chystali přejít hranice, ale při přechodu došlo k jejich pronásledování a Davy byla postřelena. Její přátelé se ztratili a ji skoro na pokraji smrti našel mladík Caden, který Davy přenesl do podzemního bunkru hnutí odporu.

big_nevitani-nespoutani-ycq-260433Zde znovu nastává spousta otázek, ale naštěstí se v Nespoutaní dozvíme už opravdu všechny odpovědi. Co se s Davy stane? Přežije? Bude se ji snažit znovu někdo zabít? Uvidí znova své přátele? A zůstane s Cadenem, nebo bude mít až příliš velký strach ze svých citů? A budou stále nositelé pronásledováni jako lovná zvěř?

Kniha byla znovu skvělá. Příběh je prostě tak zajímavý, že vás nutí číst až do konce, jak rychle jen můžete. Škoda jen, že už příběh končí, ale nevadí, i tak si cestu s Davy užijete.

Autorkou je nám už dobře známá Sophia Jordanová. Tato dáma se narodila v Texasu a už odmala snila o příbězích plných válečníků, princezen a draků. V současné době žije s manželem a dcerou v Houstonu. Jednu chvíli dokonce vyučovala angličtinu. Ráda čte a miluje kofeinové nápoje – hlavně dietní cherry colu.

Postava Davy je hodně zajímavá. Od té šťastné holky v prvním díle, která pak prošla změnou v dívku ustrašenou z množství změn, se dostala až k ženě, která se spoléhá sama na sebe a má problém věřit někomu dalšímu. A když narazí na Cadena, kterému by mohla věřit, tak má zase strach, že když mu to dovolí, tak ji zradí. V některých věcech mi nad chováním Davy zůstává rozum stát, ale když se vžiji do postavy, zas mi to tak nesmyslné nepřipadá, protože přece jen jí jde o život.

Nespoutaní jsou opravdu skvělí i v tom, že i když je to v jistém ohledu sci-fi, tak když se nad tím zamyslím více, tak je docela možné, že v budoucnu by se něco takového klidně mohlo stát, a proto má kniha v jistém smyslu takový náboj. Díky těmto dvěma dílům si ráda přečtu i jiné publikace této autorky.

Kniha má tři sta stran, ale čte se velmi dobře a podle mě je určená pro věkovou skupinu plus čtrnáct, protože mladší čtenáři by nemuseli některým pasážím rozumět. Za mě doporučuji.

Vydal: CooBoo, 2015
Autor: Sophie Jordanová
ISBN: 978-80-7447-957-1
EAN: 978807447957
Počet stran: 304