11.2. Deadpool (2016)

Násilí, sex a patřičně černý humor. Tak začínáme rok 2016. Do kin se vrací antihrdina Deadpool. Wade Wilson v minulosti sloužil u zvláštních jednotek a byl vystaven krutým experimentům (podobným těm, které zažil i Wolverine). Vyzbrojený a s plnou kupou hlášek se vydává na lov muže, který mu zničil život.

Deadpool je film od fanoušků pro fanoušky. Příjemná a zároveň pěkně drsná kampaň nám představuje hrdinu, který se s nikým nemazlí, pro drsný vtip nejde daleko a navíc promlouvá i k divákům samotným. Již od 11. února máme možnost vidět jak se tento eRkový filmeček povedl.

10.3. The Divergent Series: Allegiant (2016)

Po vzoru Harryho Pottera a série Hunger Games i série Divergent má poslední část rozdělenou na dvě části. V té první se rozhoří boj o moc. Všechny frakce jsou rozvrácené a mezi vůdci, kteří touží po pomstě, dochází k boji. To samé se odehrává i za plotem, který město obklopuje. Hrdinka Tris ovšem za něj musí, aby následně zjistila šokující tajemství, které rozhodně nečekala…

Série se blíží do finále a je to znát. Upoutávky slibují strhující boj, nové lokace, nové bojové stroje a jak je u pokračování standardem, všeho bude tak nějak víc.

24.3. Batman v Superman: Dawn of Justice (2016)

Epický souboj! Jak jinak nazvat střet mezi Batmanem a Supermanem, dvěma ikonami stáje DC. Po událostech v Metropolis, kde byl i Bruce Wayne, se nikdo necítí v bezpečí a znovu je na pořadu dne otázka, jestli je Superman na té pravé straně. V Gothamu, který je nedaleko Metropolis, se na svět vrací vyčerpaný, ale zkušený Batman. Ten chce jediné a to dovést Supermana k odpovědnosti a spravedlnosti.

Snímek by měl být z části o souboji těchto dvou velikánů a druhá část filmu by měla pomalu a jistě budovat základy pro Ligu spravedlivých, která přijde do kin příští rok. V hlavních rolích Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams a Jesse Eisenberg.

https://www.youtube.com/watch?v=yViIi3gie2c

21.4. The Huntsman Winter’s War (2016)

Ve snímku Lovec: Zimní válka se vracíme do minulosti, kdy nebyla na trůnu zlá královna Ravenna, ale její sestra Freya (Emily Blunt), kterou ovšem potkala zrada. Freya v minulosti trénovala v zimní paláci legii smrtelných lovců, mezi které patří například Eric (Chris Hemsworth) a Sára (Jessica Chastain). Ti poruší její příkaz: navěky zamezit lásce přístupu do svého srdce. Po smrti své sestry Freya, která dokáže zmrazit jakéhokoliv nepřítele, svolává své vojáky, aby k ní dopravili Kouzelné zrcadlo, díky kterému by mohla být Ravenna vzkříšena.

Po Sněhurce a lovci se na scéně tentokrát objevuje jen Lovec a dle upoutávky se můžeme těšit na vyladěné fantasy dobrodružství. Působivé je zejména obsazení, trojice Theron, Blunt a Chastain je znamenitá a doplňuje je božský Hemsworth. Ten vezme znovu do ruky sekeru (kladivo příští rok) a ještě si dopřeje romantiku s Jessicou. Samotnou kapitolou je pak Theron, jejíž půvab je neskutečný a poslední sekundy traileru si jasně krade pro sebe.

 

21.4. The Jungle Book (2016)

Nové zpracování novely nositele Nobelovy ceny Rudyarda Kiplinga ožívá pod taktovkou režiséra Jona Favreau a za pomoci studia Walt Disney. Příběh se točí okolo sirotka Mauglího, kterého najde černý panter jménem Baghíra. Padouchem filmu je obávaný a nebezpečný tygr Šer Chán. Po zjištění, že se blíží, se rozhodně smečka Mauglího navrátit lidem. Hlasy zvířecím hrdinům propůjčili Bill Murray, Ben Kingsley, Idris Elba, Scarlett Johansson a Christopher Walken.

Upoutávka slibuje krásně zpracovanou krajinu a hlavně skvělé zvířecí osazenstvo. Grafickou stránkou snímek dost připomíná novou Planetu opic a když k tomu připočtete známý a poutavý příběh, nelze se netěšit.

5.5. Captain America: Civil War (2016)

Komiksový souboj, který pro MCU (Marvel Cinematic Universe) znamená mnoho. Po událostech v Sokoviji a další akci, při které bohužel Avengers sehrají nešťastnou úlohu, je rozhodnuto o vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým hrdinů dohlíží a řídí ho. To Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden, který vede Steve Rogers, hájí svobodu Avengers a druhý, pod vedením Tonyho Starka – ten souhlasí s myšlenkou vlády o dohledu a zodpovědnosti. Epický souboj přátel, který rozhodně nedopadne závěrečným objetím. Občanská válka se blíží!

Většina hrdinů se vrací ve snímku, jehož finále bude mít dopad na všechny postavy a ještě více prohloubí jejich problémy. Jedná se o zakončení trilogie Steva Rogerse, který jako Captain America velí novému týmu Avengers. Ve snímku by se měl mihnout i nový Spider-Man, kterého hraje Tom Holland. Čeká nás spousta odkazů na stejnojmenný komiks, ze kterého snímek vychází. Kostra a ostatní aspekty jsou přizpůsobené aktuálnímu dění v MCU. Podle posledních informací ve filmu zemře menší množství postav, které – to ví jen samotní tvůrci, ale rozhodně nás radostný konec nečeká. Na film dohlíží schopné duo Anthony a Joe Russovi.

19.5. X-Men: Apocalypse (2016)

I ve světě mutantů musel být někdo první. Tím byl Apocalypse, uctívaný jako bůh. Nejsilnější z mutantů, který z ostatních čerpal sílu a stal se nesmrtelným a neporazitelným. Po tisíci letech se probouzí a je rozčarován ze světa, který uvidí. Vytvoří si vlastní tým mutantů, který mu pomůže lidstvo očistit a nastolit nový řád. V tomto týmu bude i známý Magneto (Michael Fassbender). Na druhé straně mezitím spojí síly Raven (Jennifer Lawrence) a profesor X (James McAvoy), kteří dají dohromady mladý a nadějný tým X-Menů, který musí zastavit mocného nepřítele a zachránit tak lidstvo před zánikem.

Do závěrečného dílu této nové x-menovské trilogie se vrací stará parta z předchozích dílů. Bryan Singer slibuje emmerichovskou destrukci, kterou svět mutantů ještě nezažil. Na scéně se objeví plno nových (nových v rámci této trilogie) mutantů, namátkou třeba Psylocke (Olivia Munn), Jean Grey (Sophie Turner), Storm (Alexandra Shipp) nebo Nightcawler (Kodi Smith-McPhee).

26.5. Alice in Wonderland: Through the Looking Glass (2016)

Alenčin návrat se dal malinko čekat, tehdejší tržby byly přece jen velké. Alenka po návratu do Londýna narazí na magické zrcadlo, které ji znovu přenese do Podzemní říše. Tam se setkává se svými dobrými přáteli: Bílým králíkem, kočkou Šklíbou a Kloboučníkem, okolo kterého se děj bude točit. Kloboučník přišel o svoji velkolepost a tak musí Alenka najít kovový glóbus, který se ovšem nachází uvnitř komnaty velkých hodin, které pohání čas. Dobrodružství, při kterém Alenka potká i staré nepřátele, může začít.

Z hereckých es se vrací všichni, Mia Wasikowska, Johnny Depp, Helena Bonham Carter Anne Hathaway, které doplňuje Sacha Baron Cohen a Rhys Ifans. Znovu nás čeká pestrobarevný, roztomilý svět, něžná Anne Hathaway, pitvořící se Johnny Depp a do jisté míry krutý Sacha Baron Cohen.

 

2.6. Teenage Mutant Ninja Turtles 2 (2016)

Z jedničky se vrací i Trhač, přijdou ale i bouchači Rocksteady a Beebop a prostor dostane i profesor Baxter, který se v komiksech a seriálu změnil v obří lidskou mouchu. A vůbec poprvé se objeví padouch jménem Krang. Do herecké sestavy přibudou Stephen Amell, který si střihne populárního Caseyho Jonese, Tyler Perry (zmíněný Baxter) nebo Laura Linney. Režie se nově ujme Dave Green (Earth to Echo).

Moc se toho asi oproti jedničce měnit nebude, takže nás pravděpodobně čeká želví jízda v plné parádě, divák by si měl užít dostatek zábavy.

9.6. Warcraft (2016)

Událost léta? Dost možná. Na filmový Warcraft se čeká už řadu let a letos se konečně dočkáme. Příběh nás zavede do světa Azeroth. Na jedné straně lidé a na druhé orkové, svět ovládaný nekončícím sporem těchto dvou ras Aliance a Hordy. Konflikt budeme sledovat prostřednictvím lidského generála Anduina Lothara a orkského náčelníka Durotana.

Snímek v jistém smyslu připomíná novou Planetu opic, protože jak na straně Aliance, tak i na straně Hordy budou kladné i záporné postavy a bude tedy jen na divákovi, komu fandit. Tvůrci slibují, že každý svět nebo spíše každá z ras dostane stejně prostoru a pokud se filmu dobře povede na pokladnách kin – pokračování je rozhodně v plánu. Z herců se ve filmu objeví Ben Foster, Travis Fimmel, Dominic Cooper, Paula Patton, Toby Kebbell, Robert Kazinsky. Film režíruje Duncan Jones.

Zdroj: youtube.com / comingsoon.net