Nakladatelství FANTOM Print vydává dvanáctý díl kultovní fantasy ságy Kolo času:

„VŠE, CO BYLO, I VŠE, CO BUDE,

JE ZAHALENO TEMNOTOU…

… protože Temný se dotýká světa

a Kolo času spěje k poslední otáčce!

boure-prichazi-front-new_thumbAle bude to otáčka spektakulární – Malkierové vyrazili k Morně pomstít své padlé království, Seančané ukončili smutek za zavražděnou císařovnu a pohlédli k Tar Valonu. Rozdělená Bílá věž se noří do nedůvěry a vzbouřenkyně začínají místo pomoci své uvězněné amyrlin bojovat o moc.

Jen hrstka lidí se stále snaží zastavit rostoucí šílenství a sjednotit země lidí proti bouři, která již přichází. V jejich čele stojí Rand al´Thor, Drak Znovuzrozený. Může ale lidstvo sjednotit muž, který odmítá cítit lásku? Muž, který se zatvrdil ve víře, že jen tak může dojít až k Poslední bitvě? Ovšem možná bude proti Temnému nakonec stát jen další monstrum, nebezpečnější než jakýkoliv Zaprodanec.

Ve svých vlastních vnitřních bojích ale pokračují i Randovi přátelé. Mat Cauthon už odmítá být pouze lodičkou v rozbouřených vlnách života. Jenže Temný se dotýká světa, mrtví ožívají, živí umírají a temní druzi mají rozkaz nenechat „hráče“ naživu. V ohrožení je i Perrin Aybara, který zjišťuje, že záchrana milované Faile se může rychle změnit v prohru.

Největší drama ovšem zažívá zajatá salidarská amyrlin, Egwain al‘Vere. Její pobyt ve Věži se stává opatrným tancem na ostří viděných i skrytých čepelí. Poprava či utišení číhají za každým rohem, ale přesto je třeba jednat a svrhnout Elaidu. Ovšem jak toho může dosáhnout dívka, která má postavení horší než otrokyně?

Dvanáctý díl Kola času sepsal podle poznámek Roberta Jordana jeden z nejobdivovanějších autorů moderní fantasy – Brandon Sanderson. A je vidět, že jej kdysi Kolo času inspirovalo, protože se ve světě Draka Znovuzrozeného pohybuje jako ryba ve vodě. Pod jeho vedením se nitky sbíhají a každá scéna, každá stránka vibruje napětím. Již není kam ustoupit, karty jsou rozdány a boj začal. A s ním přicházejí i první oběti…

Anotace:

Rand al’Thor, Drak Znovuzrozený, usiluje před Poslední bitvou o sjednocení roztříštěné sítě království a uzavřených aliancí. Zatímco se snaží zastavit postup Seančanů mířících na sever – a přitom si přeje, aby s vetřelci dokázal uzavřít alespoň dočasné příměří – jeho spojenci s hrůzou sledují stín, který narůstá v srdci samotného Draka Znovuzrozeného.
Egwain al‘Vere, amyrlinin stolec vzbouřených Aes Sedai, je zajatkyní v Bílé věži a objektem rozmarů její tyranské vůdkyně. Zatímco vše směřuje k seančanskému útoku, o jehož bezprostřední hrozbě ví, snaží se Egwain spojit nesourodé frakce Aes Sedai a poskytnout jim vedení tváří v tvář narůstající nejistotě a zoufalství. Její boj prokáže odvahu Aes Sedai a rozhodne o budoucnosti Bílé věže – a možná i samotného světa.

Info o knize:

Autoři: Robert Jordan & Brandon Sanderson

Originální název: The Gathering Storm

Formát: pevná vazba s přebalem, 170×240 mm

Počet stran: 576

Cena: 499 Kč

Nakladatel: FANTOM Print (www.fantomprint.cz)

ISBN: 978-80-7398-341-3

Ukázka z knihy:

http://www.mfantasy.cz/wp-content/uploads/2016/02/ukazka-boure-prichazi.pdf

O autorech:

Robert Jordan & Brandon Sanderson

Robert Jordan (vlastním jménem James Oliver Rigney Jr.) se narodil v roce 1948 v Charlestonu v Jižní Karolíně. Kolem času se nesmazatelně vryl do dějin žánru fantasy i do srdcí milionů čtenářů. Jeho dílo však musel dokončit Brandon Sanderson (nar. 1975), hvězda moderní fantasy. Z úcty k Jordanově dílu se vzdal několika let vlastní kariéry a dokončil ságu ve velkém stylu – jak se ostatně můžete nyní sami přesvědčit.

Cyklus KOLO ČASU:

Mladík Rand má předurčeno stát se Drakem Znovuzrozeným, dávno předpovězeným vůdcem, jenž má zachránit svět, a zároveň ho zničit. Čeká ho cesta plná nástrah a utrpení, přičemž se musí postavit řadě nepřátel, v čele s nejhorším z nich, zvaným Temný. Aby zvítězil, musí spolu s přáteli nalézt artefakty z dávných časů – ale ani ty nemusejí být ve finální bitvě proti všem rozhodující…