Nakladatelství Epocha vydává 96. svazek Edice Pevnost:

Truhla ze Zálivu smrti skrývá příběhy plné děsu.

Svatopluk Doseděl přináší tři hororové povídky z českých luhů a hájů.

Truhla_ze_Zalivu_smrti_FRONT

Svatopluk Doseděl je jeden z mála autorů, kteří se soustavně věnují fantastickému hororu. Čtenáře zaujal již prvními povídkami, zasazenými do Spojených států, úspěch však sklidil především s příběhy, které se odehrávají na našem území. Doseděl se totiž při jejich vymýšlení nechává inspirovat místními pověstmi a legendami. Texty navíc doprovázejí ilustrace míst, kde se děj odehrává, o to silněji pak působí.

Autorovým nejnovějším počinem je sborník tří novel Zlo přichází třikrát, v němž opět dokazuje svůj vypravěčský talent a cit pro budování atmosféry. Kniha vyšla jako příloha časopisu Pevnost 11/2015 a nyní se dostává do běžného prodeje.

 

Knihu si můžete se slevou zakoupit přímo na stránkách nakladatele: http://www.epocha.cz/detailknihy.php?id=779

Novinky, obálky, ukázky, zajímavosti… najdete na: http://www.facebook.com/fantastickaepocha,

Ukázku v atraktivním „listovacím“ formátu naleznete na:

http://issuu.com/epocha/docs/truhlazezalivusmrti_ukazka

Kniha je k dispozici i v elektronické podobě, například na:

http://www.palmknihy.cz/truhla-ze-zalivu-smrti.html?a_box=5zteq9b3

 

Anotace:

Ve třech novelách Svatopluka Doseděla vás čekají příběhy o vražedném astrálním zlu, přetrvávajícím stovky let v místě bývalého popraviště, brutální lidské bestii z čerstvě osvobozených Sudet a zoufalém činu, spojeným s její likvidací, a také o podivném přání umírajícího starého žida, který touží nalézt zednářský poklad, a zajistit si tak život věčný.

Autor zde, stejně jako v předchozích knihách Bestseller a Zlo přichází třikrát, zručně kombinuje trojici osvědčených ingrediencí, jimiž jsou regionální pověsti, civilní přístup a vypravěčský cit, čímž vytváří přesně ten typ moderního hororu, který mají jeho čtenáři tak rádi.

 

Info o knize:

Autor: Svatopluk Doseděl / Obálka: Karel Zeman (ilustrace) a Lukáš Tuma (grafická úprava) / Formát: měkká vazba, 115×180 mm / Počet stran: 168 / Cena: 149 Kč / Nakladatel: Nakladatelství Epocha (www.epocha.cz) / Edice: Edice Pevnost (96. svazek) / ISBN: 978-80-7425-267-9

 

O autorovi:

Svatopluk Doseděl (*1968)

Po absolvování střední ekonomické školy a pomaturitní nástavby prošel řadou zaměstnání. Byl úředníkem, pojišťovákem i obchodním zástupcem. Posledních dvanáct let pracuje jako redaktor regionálního měsíčníku. Rád čte světovou beletrii, dívá se na pěkné filmy, poslouchá muziku, zejména starší americkou, a realizuje se v lokální country kapele. Chutná mu pivo, červené víno a jindřichohradecký rum. Pochází ze severních Čech, ale školní a studentské roky strávil v Jindřichově Hradci. Od roku 1998 žije v Jarošově nad Nežárkou

V letech 1995-1997 publikoval v dávno zaniklém časopise Nemesis šest hororových povídek, odehrávajících se ve Spojených státech. Po jejich čtenářském úspěchu vydal Milanem Fibigerem ilustrovaný sborník Krvavá hostina (1998). Novelou Kalvárie (2000) se poté tematicky přesunul do prostředí jihočeského Jarošova, v němž nalézá inspiraci vpravdě nečekanou. V roce 2003 byla do antologie 2004: Český horor zařazena jeho povídka Na jejich straně je čas… a v časopise Pevnost vyšel druhý příběh z Jarošova Batalión (2005).

Na avizovaném románu pracoval poměrně dlouho. Fandové se dočkali až na podzim 2005, kdy se v Edici Pevnost konečně objevil Bestseller. Rok na to vychází jarošovský triptych Zlo přichází třikrát, obsahující již vydané novely Kalvárie a Batalión, doplněné novinkou Lykantropie.

Na další horor si čtenáři museli počkat do srpna 2009. Tehdy se do trafik dostala Pevnost s obsáhlou povídkou Den, kdy umlkly zvony a na Topzine.cz o ní napsali: „Doseděl se vrací s ještě větší parádou, než na jakou jsme od něj byli zvyklí.“ Zatím poslední publikační činnost vykázal v roce 2012. Nakladatelství Epocha vydalo hororovou antologii Cáry rubáše, jejíž čtvrtinu tvoří Dosedělova temná duchařina Solitér.

Svatopluk Doseděl je dnes vlastně jediným tuzemským čistě hororovým prozaikem, ovšem mediální přízvisko český King sám důrazně odmítá. Jisté však je, že přehledný a sugestivní styl vyprávění, inklinace ke kořenům žánru a obratné propojení civilní story s fikcí dělají z jeho příběhů čtivo, k němuž se čtenáři moderního hororu rádi vrací.