Nakladatelství FANTOM Print vydává první díl akční fantasy série Neverwinter:

„ŘÍKÁ SE, ŽE CESTA JE CÍL, OVŠEM NAJÍT PRASTARÉ TRPASLIČÍ MĚSTO…“

… a přitom zastavit skoro božskou bytost hrozící zničit svět,

to se také počítá!

nw01-gauntlgrym-color_thumbSlovutný král Bruenor zemřel. Takovým šokem začíná nejnovější dobrodružství hrdiny Drizzta Do‘Urdena. Ovšem rychle se ukáže, že s tou „smrtí“ to nebude tak horké. Bruenor si jen potřeboval uvolnit ruce, aby mohl s přáteli nerušeně pátrat po své dceři, půlčíku Regisovi a legendárním Gauntlgrymu, pravlasti trpaslíků.

Ovšem o slavné město a jeho ještě slavnější kovárny se zajímají i jiní. A jejich úmysly rozhodně nejsou čisté. V Gauntlgrymu je totiž vězněna síla, jejíž uvolnění může způsobit katastrofu doslova apokalyptických rozměrů. A právě to zapadá do plánů Szase Tama, vládce Hrůzného kruhu. Ten vysílá nebezpečnou elfí čarodějku Dahliu, k jejíž výpravě se přidávají i drow Jarlaxl a Atrogat. Kdo dosáhne Gauntlgrymu dřív? A zvítězí v hrdinech flirtujících s temnotou svědomí a čest, nebo se definitivně obrátí ke zlu?

Gauntlgrym začíná novou vzrušující kapitolu v pohnutých Drizztových osudech. Drizzt a Bruenor, oba pronásledováni ztrátou milovaných blízkých, musejí najít nový smysl života a tahle výprava se zdá jako dobrý začátek. Ovšem vnitřní démony má na výpravě ke Gauntlgrymu každý. A i když se – jako v každém ze strhujících příběhů R. A. Salvatoreho – dostanou ke slovu scimitary a válečná kladiva často a rády, odehrává se tentokráte ten největší boj v srdcích hrdinů.

Vítejte zpět v Zapomenutých říších, kde spolu bez ustání soupeří síly zla, dobra i všech těch, kdož jsou chyceni mezi nimi. Jejich další dobrodružství přináší přesně to, proč si Salvatoreho knihy zamilovaly miliony fanoušků po celém světě a proč je nakladatelství FANTOM Print (www.fantomprint.cz) s takovou chutí vydává. Prostě řízná akční fantasy, jak má být!

Anotace:

Drizzt se připojí k Bruenorovi na výpravě za legendárním trpasličím královstvím Gauntlgrym: za ruinami, které mají být plné starých pokladů a mystického vědění. Jenže než se k němu vůbec přiblíží, jiný drow a jiný trpaslík o něj zakopnou jako první: Jarlaxl a Atrogat.

Při pátrání po pokladech a magii spustí Jarlaxl a Atrogat neúmyslně katastrofu, jež by mohla znamenat zkázu nic netušících obyvatel města Letohrad – katastrofu tak velkou, že dokonce i žoldák Jarlaxl se rozhodne riskovat peníze a kůži, jen aby jí zabránil.

Bohužel čím víc se dozvídají o tajemstvích Gauntlgrymu, tím víc to vypadá, že sami nic nezmůžou. Budou potřebovat pomoc, a to od osob, o nichž si mysleli, že už po jejich boku nikdy bojovat nebudou: od Drizzta a Bruenora.

Ukázka z knihy:

http://www.mfantasy.cz/wp-content/uploads/2016/01/ukazka-gauntlgrym.pdf

Info o knize:

Autor: R. A. Salvatore

Originální název: Gauntlgrym

Formát: brož., 145×205 mm

Počet stran: 288

Cena: 289 Kč

Nakladatel: FANTOM Print (www.fantomprint.cz)

ISBN: 978-80-7398-338-3

O autorovi:

A. Salvatore

Robert Anthony Salvatore, narozený v roce 1959, je jedním z nejpopulárnějších fantasy autorů současnosti. Ačkoli má na kontě řadu vlastních sérií, z nichž některé svazky znají i čeští čtenáři (Válka démonů, Šarlatový stín, Kroniky Ynis Aielle aj.), skutečně fenomenální úspěch mu přinesla až sága Legenda o Drizztovi, kterou zasadil do populárního RPG světa Forgotten Realms. Podobně si vedly i jeho knihy rozvíjející vesmír z filmů Star Wars. S manželkou a třemi dětmi žije v Massachusetts.

Cyklus LEGENDA O DRIZZTOVI:

Podivuhodný svět Forgotten Realms (Zapomenutých říší) je stejně nádherný a rozmanitý jako nebezpečný. Jedněmi z nejobávanějších tvorů, které ho obývají, jsou temní elfové, tzv. drowové – bytosti propadlé temnotě. Pouze jeden z nich, Drizzt, se vymanil z předurčení své rasy a bojuje proti zlu, útlaku a nepřátelům, z nichž mnohé stvořila nečistá magie, všude tam, kde je potřeba.