Trilogie Drahokamů se stejně jako kruh cestovatelů časem pomalu uzavírá. Gwendolyn a Gideona čeká návštěva plesu v roce 1782. Pokud si myslíte, že je ples pro mladý pár jen ohromná zábava, tanec a přehlídka dobové módy, jste na omylu. V minulosti se totiž Gwendolyn musí vyhýbat nejrůznějším faux pas, nástrahám hraběte Saint Germaina a nejraději i samotnému Gideonovi. Zvládne vyřešit všechny záhady a včas zachránit své srdce?

zelenáGwendolyn prožívá další zklamání z první lásky – od hraběte Saint Germaina se dozvídá, že Gideon své city jen hrál a její zamilování bylo součástí plánu. Čeká ji další cestování časem kvůli domluvenému plesu. Díky svému dědečkovi, se kterým se potají setkává v minulosti, zjistí, že po dokončení kruhu cestovatelů v čase má chronograf odkrýt kámen mudrců. Svému držiteli přinese nesmrtelnost a moc nad všemi chorobami lidstva. Gwendolyn ovšem pochybuje, že by hrabě Saint Germain tyto schopnosti využil ve prospěch světa.

Nejprve se zdá, že Gwennino přesvědčení nikdo nesdílí. Celá společnost Strážců je plně oddána hraběti a plní jeho záměry. Postupem času nahází ve svém okolí cenné spojence – v minulosti i současnosti.

Gwenny se vším pomáhá kromě dědečka i duch Xemerius a hlavně její nejlepší kamarádka Leslie. Ta řeší jednu záhadu za druhou a působí jako skvělá vztahová poradkyně. Taková ta správná kamarádka, kterou musí každá dívka (ostatně i žena) mít – na vše se dokáže podívat i z jiného úhlu, můžete se jí se vším svěřit a nabízí cenné rady (načerpané jak jinak, než z romantických filmů).

Kerstin Gierová věnuje knihu všem holkám, které mají srdce z marcipánu, ať už je jim 14, nebo 41, protože je to vždycky stejné. Autorka je německá spisovatelka, píšící romány pro ženy. V současné době žije jako spisovatelka na volné noze s manželem, synem, dvěma kočkami a třemi slepicemi na vesnici nedaleko Kolína nad Rýnem.

Poslední díl trilogie Drahokamů odkrývá nastíněná a očekávaná tajemství. Nejprve však autorka všem zamotá hlavu diskutovanou povahou hraběte Saint Germaina, nepředvídatelností Gideona a novými nečekanými spojenci. Zelená jako smaragd pro mě nebyla jen spousta přeslazených slov, ale také napínavý, mystický příběh. Knížka dokázala pobavit a zároveň mě nutila všímat si všech detailů.

Myslím si, že pokud jste stejní snílci jako já, dřímá ve vás touha po dobrodružství, chcete si připomenout první lásku a cestovat napříč časem, je Zelená jako smaragd dobrou volbou. Ostatně u celé série Drahokamů jsem se dobře bavila, napjatě čekala, co se bude dít v další chvíli. Prošla jsem si spoustou různých názorů na Gideona i další postavy. Bylo skvělé postupně poznávat cestování časem, společnost Strážců a jejich aktivity prostřednictvím úryvků mezi jednotlivými kapitolami a spojovat si informace tak, jako to dělali hlavní hrdinové.

Vydal: CooBoo; 2015
Autor: Kerstin Gierová
Překlad: Tereza Pecáková
ISBN: 978-80-7447-962-5
EAN: 9788074479625
Počet stran: 416