Co se stane, když žijete dokonalý život? Žijete v bohaté rodině, navštěvujete prestižní školu, chodíte s nejpopulárnějším klukem na škole a jste považována za „geniální“ dítě, protože umíte hrát skoro na všechny nástroje. Jenže ne vždy může být všechno tak dokonalé, jak se zdá, protože může přijít něco, co vám převrátí život docela naruby.

NevítaníDavy žije život snů, ale v její škole se dělaly testy na HTS, což je „vraždící gen“, který by měl automaticky ze všech nositelů dělat násilníky, zloděje a vrahy. A k velké smůle je Davy jeho nositelem. Ale jak může člověk z dobré rodiny, milý a se skvělými výsledky, být vrah? Jak to tak vypadá, tak i když se Davy za nějakého devianta nepovažuje, tak společnost si ji už označila, čímž se její postavení a hlavně budoucnost mění. Nejenže jí opustí její dřívější „kamarádi“, ale taky ji zradí. A tak si musí najít další přátele mezi nositeli. Zde potká kluka jménem Sean a jak to tak vypadá, tak jejich společný osud je zpečetěn.

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Dlouho se mi nestalo, abych měla dílo za jeden den přečtené, ale jak jsem se nemohla odtrhnout, tak jsem došla na konec a ani nevím jak. A teď zase otázky: Co se stane dál? Jak bude dál probíhat jejich život? Budou ti dva už navždy spolu?

Autorkou je Sophia Jordanová. Tato dáma se narodila v Texasu a už odmala snila o příbězích plných válečníků, princezen a draků. V současné době žije s manželem a dcerou v Houstonu. Jednu chvíli dokonce vyučovala angličtinu. Ráda čte a miluje kofeinové nápoje, hlavně dietní cherry colu.

Postavy jsou v Nevítaní více než zajímavé. A to všechny, protože se zde setkávají naprosto vyšinutí jedinci s normálními a slušnými lidmi, kteří byli taky označení jako nositelé. Nejvíce mě zaujala samozřejmě hlavní hrdinka Davy, která se pere sama se sebou a na jednu stranu se s tím, že je nositelka a stále pod dozorem, pere docela statečně, ale na stranu druhou tomu nechce pořád uvěřit.

Další postava, která mě zaujala je Sean, další nositel. Je popisován jako vysoký a svalnatý, takže si dokáže sjednat pořádný respekt, ale s Davy si vytvořili vztah, který je něco více než jen přátelský, ale zase se nechce do ničeho moc rychle pouštět. Zajímalo by mě, co se kdysi stalo, že je označený jako nositel, protože tak špatný být nemůže. Třeba se to dozvíme.

Budu se opakovat, ale příběh je opravdu skvělý a jak jsem se dozvěděla, že je i druhý díl, tak asi nebudu moct dospat, než ho dostanu do rukou. Kniha má přes třista stran, ale čte se prakticky sama, takže v tomto problém nevidím, ale určitě bych ji nedoporučovala malým dětem, protože je zde hodně částí, které jsou drsné. Pokud jste ve věku patnáct a výše, tak si určitě Nevítané pořiďte, protože kniha by ve vaší knihovničce neměla chybět.

Vydal: CooBoo; 2014
Autor: Sophie Jordanová
ISBN: 978-80-74474-739-3
EAN: 9788074477393
Počet stran: 317