Zkuste si představit, že jste se zrovna vrátili z minulosti. Časocestovací gen jste zdědili vy namísto vaší povýšené sestřenice. O tajné společnosti Strážců a chronografu víte teprve pár dní a očekává se od vás pomalu záchrana světa. Ničemu nerozumíte a místo hlavou myslíte srdcem. Šílená představa? Vítejte v kůži Gwendolyn Shepherdové.

Kerstin Gierová je německá spisovatelka, autorka románů pro ženy. V současné době žije jako spisovatelka na volné noze s manželem, synem, dvěma kočkami a třemi slepicemi na vesnici nedaleko Kolína nad Rýnem.

ModráGwendolyn Shepherdová zažívá nová dobrodružství. Ale nemá to vůbec jednoduché. Teprve pár dní ví o své schopnosti cestovat časem, učí se dobovým zvykům, čelí nebezpečí a ještě k tomu má trable s láskou. Gideon je sice krásný, chytrý, hudebně nadaný a umí se ohánět kordem, ale v citové oblasti trochu pokulhává. V jednu chvíli Gwendolyn vášnivě líbá a o pár minut později je chladný jako kus ledu, arogantní, nevšímavý.

Druhý díl odkrývá některá tajemství, ale snad ještě více otázek. Podobně jako Gwendolyn nemá čtenář tušení, jaký Gideon doopravdy je, zda je jejich mladá láska skutečná, nebo jen součást tajného plánu. A tak jsem chvílemi nadávala Gideonovi za jeho přetvářku a lži, chvílemi zase Gwendolyn za naivitu a bezhlavou zamilovanost.

Gwendolyn při jedné ze svých návštěv minulosti narazí na svého dědečka. Svěří se mu o nelehkém cestování časem, o podezíravosti a nedůvěře všech Strážců. Vyptá se na Lucy a Paula, kteří údajně ukradli druhý chronograf. Dědečkovi, tehdy čtyřiadvacetiletému Lucasovi, jde samozřejmě hlava kolem ze setkání se svou vnučkou a z mnoha otázek, na které je potřeba najít odpovědi. V místnosti, kam Gwendolyn pravidelně elapsuje, ukryje klíč, aby jej Gwendolyn mohla kdykoli navštěvovat a společně mohli přijít všemu na kloub.

Kromě dědečka získává Gwendolyn dalšího spojence. Je jím Xemerius, otravný démon chrliče. Do děje přináší vtipné komentáře, ale umí být i užitečný. Při hodinách etikety osmnáctého století radí ze svých zkušeností nebo nahlíží do papírů.

Modrá jako safír pro mě byl nevšední romantický příběh, u kterého jsem se dobře pobavila. Při čtení jsem byla zmatená z množství dat, ztrácela se v tom, co se stalo a co se teprve bude dít. Ale nepovažuji to za nedostatek. Podařilo se mi tak lépe vžít do Gwendolyn, která také tápala.

Je Gideonova láska skutečná? Ukradli Lucy a Paul opravdu chronograf? Kdo jim při tom pomáhal? Co vše Strážci zamlčeli? Co nastane po načtení krve všech dvanácti cestovatelů časem do chronografu? Už nyní se těším na závěrečný díl trilogie Drahokamů, ve kterém snad najde Gwendolyn i já odpovědi na všechny tyto otázky.

Vydal: CooBoo; 2015

Autor: Kerstin Gierová

Překlad: Tereza Pecáková

ISBN: 978-80-7447-956-4

EAN: 9788074479564

Počet stran: 352