Nakladatelství FANTOM Print vydává druhý díl dobrodružné space opery Siranta Jax:

„SEJMOUT NEJMOCNĚJŠÍ

KORPORACI VE VESMÍRU NEMUSÍ

BÝT VŽDYCKY VÝHRA…“

… hlavně když většina politiků

přežila a kecá vám do života!

 hvezdny-tulak_thumb

Mohlo by to vypadat jako z nějakého politického dramatu… nebo politické komedie, ale to by z toho Siranta vyvázla lacino. K její škodě je to spíše krutý thriller. Nové pořádky se totiž kalí v ohni čistek, nových aliancí a misí se s různým stupněm povolených ztrát.

A když se ukáže, že váš podrazácký manžel byl navíc opravdu lakotná svině, takže nemůžete vzít kramle, musíte se některých politických tanečků zúčastnit. Ale co, tak poletíte na jednu planetu a tam budete chvilku jednat. To je toho… Jenže co když je ona planeta plná potvor, které na sebe dokážou vzít jakoukoliv podobu a rekrutují se z nich nejlepší lovci lidí? A co když na vašem úspěchu závisí osud rodící se demokracie?

Siranta by na sebe mohla být hrdá, kdo a co všechno spoléhají na její úspěch. Jenže to by jí nesměla její matka (mimochodem také pěkná mrcha) sdělit, že na jejím – aby byla nějaká změna – neúspěchu závisí, zda bude Siranta sirotek, nebo ne. Ano. Jedni mocní chtějí A, druzí B. Takže je klika, když Sirantu rozptýlí pár lidožravých Pajšláků, planeta utopená v občanské válce a milenec propadající se do šílenství…

Ann Aguirre přichází s pokračováním romatické space opery Šeroprostor a přidává větší než malé množství intrik, zmasakrovaných vesmírných stanic, lokálních genocid a jen trochu, fakt trochu vztahových krizí. Jestli první díl odsýpal, tak druhý by měl reklamovat brzdy. FANTOM Print (www.fantomprint.cz) na konec roku dupl na plyn – pardon, na spínač nadsvětelného pohonu – a přichvátal s velkou, neskutečně zábavnou peckou!

Anotace:

Siranta Jaxová je „skokanka“, nositelka jedinečného genu, který je nezbytný k navigování lodí rychlejších než světlo tzv. šeroprostorem. Celou kariéru pracovala pro korporaci Farwan, ale rozneslo se, že Korporace schválně sabotovala a nechala havarovat vlastní přepravní loď. Její nadvláda nad intergalaktickým obchodem se kvůli tomu zhroutila, což znamená, že je Jaxová bez práce.
A také švorc, protože ji poněkud předčasně prohlásili za mrtvou. Když je tedy požádána vládou, aby stanula v čele důležité diplomatické mise, Jaxová neváhá ani vteřinu. Úkol zní: letět na planetu Ithiss-Tor a přesvědčit její obyvatelstvo, aby se přidalo ke Konglomerátu.

Od výplaty ale Jaxovou dělí mnoho světelných let. Navíc si bude muset poradit se zločinci ze Syndikátu, s bouřlivým vztahem se svým pilotem, s mimozemskými požírači lidí a také s vlastním tělem oslabeným působením šeroprostoru. Bude mít štěstí, pokud se na Ithiss-Tor vůbec dostane živá…

Ukázka z knihy:

http://www.mfantasy.cz/wp-content/uploads/2015/12/hvezdny-tulak-ukazka.pdf

Info o knize:

Autor: Ann Aguirre

Originální název: Wanderlust

Formát: brož., 145×205 mm

Počet stran: 272

Cena: 249 Kč

Nakladatel: FANTOM Print (www.fantomprint.cz)

ISBN: 978-80-7398-335-2

 

O autorce:

Ann Aguirre

Tahle Američanka není ani tak vycházející hvězdou fantastiky, jako zatraceně zářící kometou. Pro případ, že by vás to zajímalo, vystudovala angličtinu a s manželem žije v Mexiku, ale hlavní je, že od roku 2008 rozjela hned sedm sérií, sama i v „kolaboraci“ s dalšími autory, a přispívá také do nejrůznějších antologií. Její záběr sahá od romantické space opery po young adult dystopie, ale jedno mají její knihy společné: s ničím se nepářou a pokud se zapomenete na začátku nadechnout, je to jen váš problém. Série o Sirantě Jaxové je autorčiným nejpopulárnjěším dílem a momentálně ji tvoří (zatím) šest románů.

 

Ze série SIRANTA JAX již vyšlo:

Šeroprostor

Jakožto nositelka vzácného genu je Jaxová schopná skákat s vesmírnými loděmi šeroprostorem – neobyčejné nadání jí nedává naději na dlouhý život, zato z ní činí vysoce cenného navigátora Korporace. Pak ale dojde k havárii lodi, kterou Jaxová naviguje, a ona je obviněna ze smrti všech na palubě. Je pro ni složité se hájit, protože si na nehodu nepamatuje.
Drží ji ve vězení, nutí podstupovat krutý výslech a Jaxová balancuje na pokraji šílenství. Tehdy se ale v její cele nečekaně objeví neznámý muž a nabídne jí svobodu – ne však zadarmo. March Jaxovou potřebuje, aby jemu a skupince vesmírných odpadlíků pomohla rozvrátit monopol Korporace na mezihvězdné cestování – a založit novou rasu skokanů.
Jaxová vyniká v jediném – v cestování šeroprostorem, které ji nakonec zabije. Než k tomu dojde, chce si ještě trochu užít…