Vážení autoři,

výsledky soutěže jste se dozvěděli před měsícem. Nyní je čas odhalit pro změnu Vaše jména čtenářům a také říci více o tom, co bude následovat.

Předání cen

Slavnostní předání cen proběhne na festivalu Fénixcon v Brně, který se koná od 4. do 6. prosince. Samotné vyhlášení proběhne v sobotu 5. 12. v 19.00 hodin.

 

Vstup zdarma na Fénixcon

Pro účastníky soutěže je vstup zdarma za předpokladu, že dají dopředu na soutěžní email odracirad@seznam.cz vědět, že přijedou a to nejlépe do konce měsíce listopadu. Je to taková malá cena a poděkování pro všechny, kteří se nebáli jít s kůží na trh a soutěže se zúčastnili. Přivítáme i soutěžící, kteří se ve vítězné čtyřicítce neobjevili. Tím otevíráme další téma a to jsou ceny.

 

Ceny

Ceny byly dopředu inzerovány v článku o vyhlášení soutěže. Došlo jen k rozdílu v počtu oceněných. Jak jsme již inzerovali, velký ohlas soutěže způsobil, že jsme se rozhodli ocenit nikoliv dvacet, ale čtyřicet povídek. Ostatně se můžete podívat, co se nám zatím sešlo.

Tím ceny nekončí. Ceny jsou v článku výše zmíněny jen okrajově. Je jich, díky našim milým partnerům, velmi mnoho a soutěžící se mají na co těšit. Stále dostáváme nové a nové. Přestože je dvakrát více vítězů, než bylo původně zamýšleno, pro každého máme pěkné ceny připravené. První místo například získá celou slavnou edici Kladivo na čaroděje.

A ještě. Co se týká prvního místa, jak již bylo inzerováno, dojde k vytvoření profesionální audio povídky v předním českém studiu ADK Prague.

A to není vše. Sborník bude, všechno bude! Zní to jako planý slib. Ale není. Je to výsledek jednání s naším tiskařem. Dostali jsme od něj dobrou cenu a díky tomu si můžeme dovolit udělat nejen čtyř až šestidílný sborník, ale vydávat v podstatě každý měsíc jednu malou knížečku plnou povídek. Bližší informace o sborníku FASCINACE naleznete v samostatném článku. Sborník bude součástí této edice a dostane se pravděpodobně na každého ze čtyřiceti vítězů. O vydání, nebo nevydání povídky ve sborníku rozhodne redakce Mfantasy. Zejména pravděpodobně nebudou otištěny povídky, které se do vydání sborníku účastní dalších soutěží.

Stále to není vše. Neuspěli jste v soutěži? Nevadí. Jako šéfredaktor Mfantasy a předseda poroty jsem se rozhodl vybrat několik povídek, které se v letošním ročníku neumístily a dát jim tzv. divokou kartu. Co to pro autory, kterým se brzy ozvu, znamená? Že jejich povídka může být vydána v poslední části sborníku, která bude věnována právě divokým kartám. Ale ne automaticky. Neumístění v soutěži totiž mělo nějaký důvod. Něco se na povídce autorovi nepovedlo. Takže divoká karta bude dána podmíněně. Autor pak svou povídku uvidí ve sborníku v případě, že v ní opraví všechny chyby, které mu byly porotou vytčeny ve slovním hodnocení a případně další připomínky, které mu sdělím já.

A pořád nekončíme. Pokud se nemůžete z nějakého důvodu dostavit na slavnostní předání cen, tyto Vám odešleme poštou. Co se týká slovenských vítězů, toto bude v případě jejich absence v Brně chvilku trvat, hned jak někdo z nás pojede na Slovensko a ceny odešle za vnitrostátní poštovné. Každopádně budeme raději, pokud se s Vámi všemi setkáme na Fénixconu a určitě i čtenáři se na Vás těší.

Ne, ještě nekončíme. Ještě pokračujeme. Každý z vítězů má zdarma nárok na výtisk toho dílu sborníku, ve kterém bude zveřejněna jeho povídka.

Vážení soutěžící, jak vidíte, máte se na co těšit. Vážení čtenáři, Vy také. Vy jste totiž také zváni na slavnostní předávání cen. Bez Vás, čtenářů, by to totiž nebylo ono. A abyste nesmutnili, že odměňujeme jen soutěžící, máme pro Vás připravenou také jednu soutěž. Pokud se dostavíte na Fénixcon, budete se moci zúčastnit soutěže o roční edici knížek Mfantasy FASCINACE, která bude zahrnovat i všechny díly sborníku soutěže.

Doposud jste věděli jen výsledky soutěžekteré povídky vyhrály a kdo z nás porotců jak hlasoval.

Nyní mi dovolte, abych níže zveřejnil jména vítězů letošního ročníku.

 

Seznam oceněných povídek a autorů

 1. Maják na útesu lastur – Klára Kubíčková
 2. Férová nabídka – Martin Černý
 3. Řád řeřavého draka – Tomáš Luksch
 4. Escobarento – Lukáš Vlasák
 5. Nejlepší řešení – Zdeněk Schreil
 6. Perunova sekera – Miro Švercel
 7. Modré oči – Jela Abasová
 8. Namerená hodnota – Jela Abasová
 9. Dcera dvou světů – Tereza Hujberová
 10. Sladký doušek – Tereza Škrdlantová
 11. Přetržené pouto – Michal Unar
 12. Agapo – Marie Rejfová
 13. Studna – Pavel Jordán
 14. Takový normální příběh – Eliška Hřebenářová
 15. Pero je mocnější meče – Sabina Žilková
 16. Stříbrná dýka – Anežka Hudecová
 17. Nesmiřitelný – Vojtěch Hlavenka
 18. Putování Dr. Harta – Adam Suchý
 19. Natálkino tajemství – Stanislav Repaský
 20. Mendelův element – Kateřina Kratochvílová
 21. Bosonohý Xypolytos – Tomáš Kratochvíl
 22. Neuvěřitelný příběh – Ladislav Zelinka
 23. Modlitba za smrt – Aleš “Jeremiáš” Šumpík
 24. Cena života – Miroslav Repaský
 25. Kde bolo tam nebolo – Miroslav Repaský
 26. Už brzy – Michal Unar
 27. Trable začínají na úřadu – Tereza Kadečková
 28. Ťazké bremeno – Stanislav Repaský
 29. Bazén – Pavel Mareš
 30. Kaleidoskop – Kateřina Šebková
 31. Vzkříšení obchodního cestujícího – Tomáš Heveroch
 32. Odkud se nevrací – Helena Drdlová
 33. Jeden z nás – Tereza “Tofiam” Šťovíčková
 34. Cena života – Jakub Šroub
 35. Odpustenie – Stanislav Repaský
 36. Dar pomsty – Miroslav Repaský
 37. Ve stopách kořisti, ve stínu lovce – Aneta Hřebejková
 38. Oddělení kouzelné imigrace – Veronika Loudová
 39. Hranice přátelství – Jitka Ládrová
 40. Marnotratný – Vít Martin Matějka

 

Partneři soutěže

 

Snímek obrazovky 2015-11-19 v 19.00.59

pevnostGorgona     logo-zonepress        jota-logo

fantomindexepocha

PR_EUROMEDIA_logo         ALBATROS_MEDIA_CMYK

logo     fragment-czGraciella

triton     TiskSnímek obrazovky 2015-11-19 v 0.50.13 1